Įveikę pandemijos užtvaras, nugalėję baimę ir nerimą, vedini noro patirti šventinį jaudulį, pajausti bendraminčio petį, pasidalinti idėjomis, lūkesčiais, patys aktyviausi Medardo Čoboto TAU nariai – dekanai, prodekanai, seniūnai, rektorato nariai, kiti veiklos organizatoriai, meno kolektyvų dalyviai spalio 5 d. susirinko į simbolinę 26-ųjų mokslo metų pradžios šventę. Saugodami savo sveikatą atsisakėme suplanuoto didelio šventinio susibūrimo Vingio parke, nekvietėme ir į tradicines, mūsų dvasią sustiprinančias Šv. Mišias, kurias kasmet universiteto bendruomenei aukoja mūsų kapelionas, Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas Vytautas Rapalis. Susirinkome savo laikinoje būstinėje, graudžiai išdraskytame buvusiame Lietuvos edukologijos universitete, kur dabar šeimininkauja Vilniaus kolegija ir VĮ Registrų centras, maloniai besidalijantis su mūsų universiteto senjorais keliomis auditorijomis.

Gal ir ne visai sklandžiai sugiedojome „Gaudeamus igitur“ – mūsų senjorų balsai skambėjo gražiau, įtaigiau, nuoširdžiau, negu amžinojo studentų himno įrašas. Po himno renginio vedėja MČTAU prorektorė Aldona Rėksnienė pristatė į universiteto šventę atvykusius garbius svečius – pas mus apsilankė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis ir Ministro Pirmininko patarėja Ieva Gervinskaitė, VĮ Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius bei šios įmonės finansų ir administravimo direktorius Sergejus Ignatjevas, VšĮ Tarptautinės socialinės akademijos direktorė Angelė Bajorienė.

LR Vyriausybės kancleris A. Stončaitis pasveikino į šventę susirinkusius senjorus, priminė, kad liepos pabaigoje LRV kanceliarijoje kartu su Trečiojo amžiaus universitetų atstovais buvo aptartos TAU veiklos perspektyvos. „Baigę darbinę veiklą, pradedame kitą gyvenimo etapą. Susipažinęs ne tik su Medardo Čoboto, bet ir su Klaipėdos, Kauno, Rietavo, Plungės TAU veikla, įsitikinau, kokį svarbų vaidmenį vyresnio amžiaus žmonių gyvenime – ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir periferijoje – atlieka Trečiojo amžiaus universitetai, koks didelis ir svarbus yra žmonių noras lavintis, dalintis sukauptomis žiniomis, būti kartu su bendraminčiais“, – kalbėjo kancleris. A. Stončaitis Vyriausybės kanceliarijos vardu pažadėjo visokeriopai remti Trečiojo amžiaus universitetų veiklą, palaikyti mokymosi visą gyvenimą idėją, kartu su kitomis valstybės institucijomis ieškoti efektyviausių materialinio, finansinio TAU aprūpinimo sprendimų.

VĮ Registrų centro, kuris buvusiame Edukologijos universitete įkurdins savo duomenų serverius, generalinis direktorius S. Urbanavičius ne kartą susitiko su MČTAU vadovais ir geranoriškai rado galimybių pasidalinti jiems Vyriausybės skirtomis patalpomis su senjorais. „Kartu su pastatu gavome ir jus, Trečiojo amžiaus universiteto senjorus, ir galvojome, ką gi su jumis daryti, – pajuokavo D. Urbanavičius. – Tačiau pamatę, kokį svarbų vaidmenį atlieka jūsų universitetas, kokią plačią veiklą vykdo, kokie motyvuoti, žingeidūs, nuostabūs žmonės šią veiklą organizuoja, nusprendėme, kad mes, kaip valstybinė įmonė, privalom pagelbėti, pasidalinti mums suteiktu plotu, nesiekdami iš to uždirbti. Tad šiems mokslo metams patalpos universiteto užsiėmimams garantuotos, sieksim tą susitarimą įforminti juridiškai“.

Tarptautinės socialinės akademijos vadovė A. Bajorienė, kartu su dr. Medardu Čobotu kūrusi Trečiojo amžiaus universitetą, padėkojo Vyriausybės kanceliarijai ir Registrų centrui už nevaldininkišką, nebiurokratišką požiūrį į besimokančius senjorus. „Mes, senjorai, esame tautos turtas, paveldas, vertybė, kurią reikia saugoti. Tereikia tik geros valios, socialinės sampratos iš valdžios institucijų. Bene pirmą kartą per 25-erius universiteto gyvavimo metus prasidėjo konstruktyvus dialogas ir bendravimas, todėl labai tikiuosi, kad kada nors – geriausia dar nesibaigus šios valdžios kadencijai – sostinėje atsiras pastatas, ant kurio puikuosis iškaba „Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas“.

MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė padėkojo renginyje apsilankiusiems LR Vyriausybės kanceliarijos ir Registrų centro vadovams. Kreipdamasi į susirinkusiuosius, rektorė kalbėjo: „Senatvė – tai tarsi socialinis vaidinimas be vaidmenų, kai galim atsigręžti į save, pasidžiaugti savo branda, savo socialiniu vaidmeniu, pozityvumu, atsakingumu, dvasingumu. Mūsų tikslas – kuo ilgiau išlikti toje visuomenėje, kurią patys kūrėme, puoselėti šeimos vertybes, padėti jaunimui įveikti dvasinį skurdą, susvetimėjimą. Kviečiame žiniasklaidą keisti senjoro įvaizdį, atskleisti jų pozityvų požiūrį, o ne nuolat rodyti suvargusius, besiskundžiančius, apgautus senolius. Mes ne tokie!“ – kalbėjo rektorė.

Rektorė pasveikino naujus MČTAU garbės narius, šiais mokslo metais atsistatydinusius dekanus – Aldoną Mikulionienę, Rimantą Kazimierą Radžiūną, Augustą Vismantą ir palinkėjo jiems išlikti aktyviais bendruomenės nariais.

Nuotaikingą koncertą šventės dalyviams padovanojo Meninio ugdymo fakulteto Romantinio muzikavimo ansamblio „Romantikai“ ir Skaitovų koncertinė grupė (fakulteto dekanė Izabelė Janina Bražiūnienė).

Šventei pasibaigus, išsiskirstėme su lūkesčiu, kad valdžia šį kartą nepamirš savo pažadų, o ir mes patys, universiteto klausytojai, kaip „pagrasino“ renginį vedusi prorektorė Aldona Rėksnienė, jiems tuos pažadus nuolat priminsime.

Šiais mokslo metais sulaukta mažiau nei įprasta naujų klausytojų – kol kas užsiregistravo tik 160 norinčių mokytis senjorų. Tačiau priėmimas tebevyksta, visi norintys dar gali tapti mūsų bendruomenės nariais (žr. „Informacija“) Laukiame jūsų – neužsidarykite tarp keturių sienų. Laikantis visų saugumo reikalavimų universitete jau vyksta užsiėmimai – nepraleiskite progos lavintis, bendrauti, atsiskleisti.

Jadvyga Miniotaitė