Gerbiami MČTAU klausytojai, nuoširdžiai sveikinu su rugsėjo 1-ąja, mokslo ir žinių diena. Tai kasmet laukiama moksleivių ir studentų, taip pat ir jūsų, šventė.

Šiemet ji kitokia, nei kasmet. Kitokia pas mus bei visame pasaulyje. Su neramia širdimi kasdien laukiame naujos informacijos apie augantį COVID-19 sergamumą. Priklausydami ypač pavojingo amžiaus žmonių dėl COVID-19 grupei, turime labai aktyviai ir nuolat naudoti visas galimas savo sveikatos saugos priemones.

Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, fiziškai aktyvūs suaugusieji gyventojai kasdien bent 30 min. turi būti gryname ore. Nepamirškite to. Nepaisant blogo oro, pasivaikščiokite, pajudėkite – tai nieko nekainuoja, tik įkvėpsite gaivesnio oro ir pamatysite, kaip įspūdingai keičiasi metų laikai, kaip gamta vėl ruošiasi poilsiui.

Nesportuojantys, nesimankštinantys ir mažai judantys žmonės gerokai labiau nei fiziškai aktyvūs gyventojai rizikuoja sirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, kurios dabar tapo ypač pavojingos. Todėl fizinis aktyvumas – būtina sveikos gyvensenos sąlyga. Jei nejudėsime, nesportuosime, prarasime ne tik buvusią jaunatvišką išvaizdą, bet ir gerą savijautą bei puikią nuotaiką.

Nesvarbu, kad šie mokslo metai mūsų universitete dar neprasidėjo, bet turime galimybę kiekvieną savaitę pasimankštinti mūsų bendruomenėje. Šiandien (antradienį) 10 val. nedidelis fizinį aktyvumą puoselėjančių klausytojų būrelis aktyviai dalyvavo patyrusios Tai Či ir jogos trenerės Jevgenijos Pavliuk mankštoje. Kadangi esame nuolat sportuojantys bei dalyvaujantys organizuojamose fizinio aktyvumo užsiėmimuose, nesvarbu, koks rudeniškas oras ar dulkiantis lietutis pasitinka mus lauke, svarbu bendravimas, buvimas kartu ir žvali nuotaika po užsiėmimų. Organizmui naudinga tik įprasta fizinė mankšta. Aktyvi veikla turi būti paprasta, maloni, lengvai prieinama, atitikti individualius asmeninius poreikius ir nesukelti papildomos įtampos ar streso.

Fiziniai pratimai turėtų atitikti kiekvieno žmogaus pajėgumą. Universiteto klausytojai gali pasirinkti tinkamą mankštą pagal sveikatos būklę ir amžių. Parenkant tinkamą fizinį krūvį, reikia atsižvelgti į amžių, lytį, svorį, bendrą organizmo pasirengimą, lėtines ligas, žmogaus motyvaciją.

Vertindami nepalankią situaciją dėl COVID-19 grėsmės, būkite atsargūs, bet aktyvūs MČTAU gyvenime bei organizuojamoje veikloje. Sekite visas fakulteto naujienas http://www.mctau.lt/fakultetai/sveikatos-fakultetas/42-uzsiemimai ir akyviai dalyvaukite organizuojamuose renginiuose. Mes jūsų visuomet lauksime užsėmimuose.

Iki malonių susitikimų!

Viktorija Montvilienė, Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė