Kalendorius

Lapkritis   2020
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2020 m. liepos 29 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje įvyko pasitarimas „Dėl Trečiojo amžiaus universitetų (TAU) veiklos perspektyvų“. Pasitarimui pirmininkavo Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Į pasitarimą buvo pakviesti Nacionalinės TAU asociacijos atstovai: Nacionalinės TAU asociacijos tarybos pirmininkė, Medardo Čoboto TAU (MČTAU) rektorė dr. Zita Žebrauskienė, Nacionalinės TAU asociacijos vykdomasis direktorius, MČTAU prorektorius organizaciniams reikalams Gediminas Dalinkevičius, Visagino TAU direktorė Asta Sieliūnienė, Nacionalinės TAU asociacijos tarybos narė, Kauno TAU rektorė prof. Nijolė Petronėlė Večkienė. Pasitarime taip pat dalyvavo Nacionalinio švietimo NVO tinklo vadovė, Nacionalinės TAU asociacijos partnerė Judita Akromienė.

Pasitarime dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas bei Vyriausybės kanceliarijos atstovai: Ministro Pirmininko biuro vadovė Živilė Navickaitė-Babkin, Ministro Pirmininko patarėjai Ieva Gervinskaitė, Giedrius Surplys, Ekonomikos politikos grupės vadovė Lina Liubauskaitė ir patarėjas Vaclovas Medišauskas, Socialinės politikos grupės vadovė Eglė Neciunskienė.

Pasitarime svarstyta TAU veiklos problematika ir perspektyvos. Nacionalinės TAU asociacijos tarybos pirmininkė dr. Z. Žebrauskienė pristatė TAU Asociacijos veiklą ir pagrindinius iššūkius, kurie aktualūs visiems šalies Trečiojo amžiaus universitetams. Tai patalpų vykdomoms veikloms įvairiose savivaldybėse užtikrinimo klausimas, stabilaus finansavimo (pvz., panašiai kaip kultūros paso priemonė ar mokymosi vaučeriai), kuris leistų užtikrinti veiklų tęstinumą ir tvarumą, svarba, lektorių skatinimo ir motyvavimo didinimas, taip pat nauji iššūkiai, su kuriais susidurta COVID-19 ligos sukeltos situacijos metu (skaitmeninio raštingumo įgūdžių, reikiamos įrangos trūkumas). Ypač didelis dėmesys pasitarime buvo skirtas regioninių TAU (Rietavo, Telšių, N. Akmenės ir kitų) veikos užtikrinimo problemoms aptarti.

Pasitarime nutarta pasiūlyti Nacionalinei TAU asociacijai inicijuoti bendradarbiavimo sutarties su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, prireikus ir su kitomis institucijomis, sudarymą.

Nutarta paskatinti TAU aktyviau teikti paraiškas pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos administruojamą pagalbos nevyriausybinėms organizacijoms, nukentėjusioms nuo koronaviruso COVID-19 sukeltų pasekmių, subsidijomis teikimo priemonę.

Pasiūlyta įvertinti galimybę TAU veiklai vystyti naudoti patalpas, esančias Žemaitės g. 21 Vilniuje (viešosios įstaigos Lietuvos viešojo administravimo institutas – LIVADIS – buvusios patalpos).

LR Vyriausybės kanceliarijoje įvykusiame pasitarime nutarta pavesti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai kartu su TAU atstovais, prireikus ir su kitomis suinteresuotomis institucijomis, ieškoti sprendimų dėl patalpų TAU veikloms atskirose savivaldybėse užtikrinimo galimybių, panaudojant šiam tikslui švietimo įstaigų turimą infrastruktūrą; dėl tikslinio stabilaus finansavimo užtikrinimo; dėl didesnio dėstytojų motyvavimo ir skatinimo.

Pasitarime taip pat nutarta pavesti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Vidaus reikalų ministerijai kartu su TAU atstovais aptarti galimybes pasinaudoti savanorystės skatinimo iniciatyvomis.

2020 m. liepos 29 d. Vyriausybės kanceliarijoje vykusio pasitarimo dėl „Trečiojo amžiaus universitetų veiklos perspektyvų“ protokolas 2020-07-29 Nr. LV-349 išsiųstas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Vidaus reikalų ministerijai, Finansų ministerijai, Kultūros ministerijai ir paprašyta iki 2020 m. rugsėjo 15 d. pranešti apie pasitarimo sprendimų įgyvendinimo eigą.

Dr. Zita Žebrauskienė, MČTAU rektorė, Nacionalinės TAU asociacijos tarybos pirmininkė 

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis