Užsienio kalbų fakultete net 600 senjorų, susiskirstę į 54 grupes, mokosi penkių užsienio kalbų. Fakulteto klausytojai per karantiną nepalikti likimo valiai – užsiėmimai tęsiami nuotoliniu būdu. Dauguma iš penkiolikos anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų ir italų kalbų dėstytojų palaiko ryšius su savo klausytojais el. paštu, „Viber“ susirašinėjimo programoje, ZOOM platformoje ar tiesiog susisiekia telefonu, konsultuoja, skiria užduotis, vertina jų atlikimą.

Genė Vuskovic, Užsienio kalbų fakulteto klausytoja, neseniai pasidalijo savo įspūdžiais, nuotoliniu būdu mokantis vokiečių ir italų kalbų (http://www.mctau.lt/naujienos/senjoro-uzrasai/562-kaip-as-mokausi-vokieciu-ir-italu-kalbu-nuotoliniu-budu).

Daugiausia klausytojų mokosi anglų kalbos, suformuotos net 32 grupės senjorų, norinčių išmokti angliškai ar patobulinti jau turimas šios kalbos žinias. Anglų kalbos moko devynios dėstytojos. Anglų kalbos dėstytoja Galina Kavaliauskienė savo patirtimi mokant senjorus šios kalbos, jau dalijosi TAU asociacijos svetainėje (http://www.tauasociacija.lt/tau-misija/suaugusiuju-zmoniu-mokymas-asis-adult-learners-teaching-and-learning). Dėstytoja Galina teigė: „Sėkmė lydės besimokančius, kurie nesibaimins naudotis dabartinėmis IT galimybėmis: klausytis internetinių įrašų, kurie savo įvairove bei tematika patenkins skirtingų lygių klausytojų poreikius“. Dėstytoja ir karantino metu neleidžia savo klausytojams nuobodžiauti ir susitinka su jais online naudojant nemokamą ZOOM programą.

Galina Kavaliauskienė dalijasi savo „karantininio“ mokymo potyriais: „Susitikimuose dalyvauja toli gražu ne visi klausytojai. Iš mano turimų keturių grupių aktyviausi buvo 30-tos ir 13-tos grupių senjorai – dalyvavo 80 proc. klausytojų, 14-tos grupės – 50 proc., 15-tos grupės – 30 proc. Nedalyvavimo priežastys įvairios – nemėgsta kompiuterių, išvyko į kaimus, sodus, prižiūri anūkus arba užsiima kita veikla. Tačiau tie, kurie mokosi nuotoliniu būdu, tikrai džiaugiasi ir mokymusi, ir nauja patirtimi“.

Dėstytoja Galina yra be galo dėkinga MČTAU kolegei, italų kalbos dėstytojai Rasai Kulytei-Polini, kuri pasidalino patirtimi, kaip ji organizuoja nuotolinį mokymą ir leido virtualiai apsilankyti savo paskaitoje. Dėka jos pagalbos p. Galina įsisavino šią metodiką ir sėkmingai bendrauja su savo klausytojais.

Danutė Šukienė, Užsienio kalbų fakulteto dekanė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

PASITINKANT TARPTAUTINĘ PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ DIENĄ ĮVEIKIME VISUS SUNKUMUS IR DRĄSIAI ŽENKIME PER MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTOVĖS SLENKSTĮ, ĮPRASMINKIME SAVO GYVENIMĄ NUOŠIRDŽIA BENDRYSTE IR SAVIRAIŠKA. OPTIMIZMO, PASITIKĖJIMO, KŪRYBIŠKUMO!