Vinco Kudirkos premija prof. Ritai Aleknaitei-Bieliauskienei paskirta už penkis brandžius meninės publicistikos darbus: dokumentinius filmus „Žmogus su laiko žyme. Kompozitorius Vytautas Laurušas“, „Dainos galia. Chorų dirigentas Lionginas Abarius“ , „Žiemgalos dainius. Algimantas Vincentas Raudonikis“, „Scenos ąžuolas. Jonas Stasiūnas“ ir monografiją „Žiemgalos dainius. Algimantas Vincentas Raudonikis“.

MČTAU bendruomenė sveikina profesorę Ritą Aleknaitę-Bieliauskienę – MČTAU vokalinio ansamblio „Ave Musica“ vadovę, Kultūros fakulteto Menų istorijos katedros kursų ,,Muzikos pagrindai“ ir ,,Muzikos instrumentų pasaulyje“ lektorę šio garbingo apdovanojimo proga ir linki naujų kūrybinių sumanymų.

Prof. dr. R. Aleknaitė-Bieliauskienė – muzikologė, muzikos kritikė, pianistė, mokslininkė ir pedagogė, daugelio monografijų ir knygų autorė parengė „Muzikos pagrindų“ grupei programą ir skaito paskaitas šio kurso klausytojams. R. Bieliauskienė savo paskaitų kurse elegantiškai ir subtiliai įvedė klausytojus į kultūros, muzikos pasaulį, supažindino juos su lietuvių muzikos specifika, Mikalojaus Konstantino Čiurlonio fenomenu. MČTAU klausytojai lankėsi Nacionalinėje filharmonijoje, M. K. Čiurlionio, S. Vainiūno namuose, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, dalyvavo Operos ir baleto teatro orkestro repeticijoje, galėjo iš arti pasižiūrėti, kaip grojama vargonais. 2019–2020 mokslo metams profesorė parengė naują kursą – „Muzikos instrumentų pasaulyje“.

Dėl karantino negalėdama susitikti su savo klausytojais, atsisveikindama su jais iki kitų mokslo metų pradžios, profesorė siūlo dvi išsamias publikacijas apie iškilias muzikinio pasaulio asmenybes. Viena jų – smuikininkas, profesorius raseiniškis Jonas Urba (,,Stygų skambesio užburti“). Kitame straipsnyje profesorė atverčia įdomiausius visuomenės veikėjo, kompozitoriaus, profesoriaus Vytauto Laurušo gyvenimo ir kūrybos puslapius. 2020-ieji paskelbti Vytauto Laurušo metais.

Iki naujų susitikimų!

MČTAU inf.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

PASITINKANT TARPTAUTINĘ PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ DIENĄ ĮVEIKIME VISUS SUNKUMUS IR DRĄSIAI ŽENKIME PER MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTOVĖS SLENKSTĮ, ĮPRASMINKIME SAVO GYVENIMĄ NUOŠIRDŽIA BENDRYSTE IR SAVIRAIŠKA. OPTIMIZMO, PASITIKĖJIMO, KŪRYBIŠKUMO!