Pasikeitė mūsų gyvenimo ritmas – karantinas apribojo ne tik mūsų, senjorų, asmeninį gyvenimą, bet ir universiteto veiklą: nuo kovo 16 dienos fakultetuose nevyksta paskaitos, nerengiami edukaciniai užsiėmimai muziejuose, galerijose, atsisakyta ekskursijų, kelionių. Tačiau, pasitarę su dekanais, nutarėme, kad galime mokytis, šviestis ir bendrauti kitaip, virtualiai, pasitelkdami mūsų interneto svetainę ir socialinius tinklus. Taigi artimiausiu metu atidarysime virtualų universitetą.

Kovo mėnesį mūsų klausytojams buvo suplanuota daug įdomių paskaitų, susitikimų auditorijose. Buities kultūros fakulteto klausytojai neišgirs kunigo Alessandro Barelli minčių. Istorijos fakultete nebus skaitoma paskaita „Ne privatus rusų reikalas“, tačiau lektorė – dekanė dr. Vida Kniūraitė savo mintimis pasidalins straipsnio forma. Kultūros fakulteto klausytojai neapsilankys muziejuose, galerijose, nepasigrožės dailės paroda iš Milano, nepasivaikščios po Užupį, Sapiegų parką, nesusipažins su rusėnų kvartalu ir žydiškuoju Vilniumi, nepabuvos M. K. Čiurlionio namuose, nesusipažins su Operos ir baleto teatro užkulisiais. Tačiau fakulteto dekanė, patyrusi gidė Aldona Mikulionienė, kiti kūrybiški jos pagalbininkai, Menų istorijos katedros užsiėmimų organizatoriai tikiuosi sugalvos, kaip tęsti ugdymo procesą interneto erdvėse. Literatai nesusitiks su prof. Viktorija Daujotyte, bet dekanas Jonas Kirtiklis turi sumanymų, kaip bendrauti su savo klausytojais. Politikos, teisės ir ekonomikos fakultete turėjo apsilankyti europarlamentarai Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius, bet dekanas Rimantas Radžiūnas tikisi, kad jie sutiks pasidalinti savo mintimis raštu. Socialinės psichologijos fakulteto klausytojai nesusitiks su šachmatininke, didmeistre, LR Seimo nare Viktorija Čmilyte-Nielsen, bet dekanas Gediminas Dalinkevičius irgi žada rasti išeitį ir suteikti savo klausytojams žinių. Sveikos gyvensenos fakulteto klausytojai, lankantys fizinio aktyvumo grupes, turės įsijungę muziką kol kas mankštintis ir šokti namie. Negalės jie pasiklausyti ir psichologės Mirolandos Trakumaitės, kuri papasakos, kaip įveikti stresą. Tai ypač aktualu mums šiuo sudėtingu laikotarpiu. Kalbėjausi su dekane Viktorija Montvilienė, ji tariasi su lektore dėl straipsnio, kurį galėtume patalpinti interneto svetainėje. Tautodailės fakulteto darbštuolės šį mėnesį ketino mokytis siuvinėjimo meno. Dekanė Irena Jonkuvienė turi minčių, kaip kurti namuose, o pasibaigus karantinui surengti saviizoliacijos laikotarpiu gimusių darbų parodą. Gaila, kad neįvyko ir artimiausiu metu neįvyks daug Turizmo fakulteto suplanuotų kelionių. Tačiau klausytojai kartu su dekane Teodora Dilkiene nuolat keliavo po įdomias pasaulio vietas, todėl laukiame jų kelionių įspūdžių, nuotraukų, vaizdo medžiagos. Keliaukime virtualiai! Žinau, kad Užsienio kalbų fakulteto dėstytojai skiria klausytojams užduotis mokytis namuose, o svetainėje mielai paskaitytume apie tas šalis, kurių kalbų mokosi mūsų senjorai. Turbūt negalės lankytis bibliotekose mūsų Informacinių technologijų fakulteto klausytojai. Apgailestauju, kad į savo skambius pasidainavimus negalės rinktis „Romantikai“, bet gal ir jie kartu su dekane Izabele Bražiūniene italų pavyzdžiu ką nors sugalvos – gal sutars, kurią valandą ir kokias dainas dainuoti... Ir mūsų meno kolektyvai negalės nei repetuoti, nei koncertuoti, bet gali dalintis prisiminimais, nuotraukomis.

Bet nusiminti nereikėtų. Karantino metu galim skirti daugiau laiko pabūti su šeima, galim pamąstyti ir apie savo gyvenimo vingius, atsiversti knygą, kurių esame nemažai sukaupę savo bibliotekose, galim pažiūrėti daugiau filmų. Nepamirškim paskambinti vieni kitiems, pasiteirauti, kokia savijauta, kokia nuotaika, padrąsinkime, palaikykime vieni kitus. Pasidalinkime linksmomis istorijomis Facebook. Turbūt ir pasivaikščioti nuošalesnėse vietose galime. Bet įvertinkim savo amžių, riziką susirgti ir nesiveržkime į turgų, parduotuvę, mokėti mokesčių, nevažiuokime viešuoju transportu. Saugokimės ir nepridarykime rūpesčių savo artimiesiems, kurie gyvena kartu su mumis ar netoliese, o gal vargsta oro uostose ar pasienyje, negalėdami sugrįžti namo. O mes savo ruožtu stengsimės pratęsti mokymo procesą virtualiai – padėkokime Vytautui Vasiliauskui ir Istorijos fakulteto dekanei dr. Vidai Kniūraitei už suteiktą galimybę pabūti kartu – https://www.youtube.com/playlist?list=PLq3JlyouNNYFmnghjhTwHt9jkVpw-pw6m

Mūsų dvasią savo įkvepiančiu žodžiu žada sustiprinti vyskupas Darius Trijonis ir universiteto kapelionas Vytautas Rapalis. Bet vargu, ar galima rasti prasmingesnių žodžių, negu Popiežiaus kreipimesi į italų tautą. Jis sakė: „Šiandien prieš užmigdami pagalvokite apie tą dieną, kai mes ir vėl galėsime išeiti į gatves. Pagalvokite apie tai, kaip mes vėl apkabinsime vieni kitus, o lankymasis parduotuvėse taps švente. Pagalvokite apie tą laiką, kai sėdėjimas kavinėje su mylimu žmogumi taps didžiule laime, kai į mūsų gyvenimą grįš bučiniai, o nuotraukose vėl galėsime stovėti apsikabinę. Pagalvokite apie tai, kai ši diena taps prisiminimais, o normalus gyvenimas pavirs nelaukta ir nuostabia švente. Kai mes sulauksime ir pamilsime tai, kas iki šios dienos buvo savaime suprantama. Kai išmoksime branginti ir vertinti kiekvieną gyvenimo sekundę. Kai vėl galėsime maudytis jūroje, palydėti saulėlydžius, kelti tostus, juoktis drauge. Kantrybės Jums ir ištvermės. Greit pasimatysime“.

Tikiuosi, kad ir mes greitai susitiksime auditorijose, galėsime paspausti vienas kitam ranką ar apsikabinti. Stiprybės, kantrybės ir vilties!

Su meile ir rūpesčiu,

Jūsų rektorė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

PASITINKANT TARPTAUTINĘ PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ DIENĄ ĮVEIKIME VISUS SUNKUMUS IR DRĄSIAI ŽENKIME PER MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTOVĖS SLENKSTĮ, ĮPRASMINKIME SAVO GYVENIMĄ NUOŠIRDŽIA BENDRYSTE IR SAVIRAIŠKA. OPTIMIZMO, PASITIKĖJIMO, KŪRYBIŠKUMO!