Mielieji,

Šiemet Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas švenčia savo veiklos 25-metį. Per ketvirtį amžiaus visi kartu – kaip aktyvios, kuriančios bendruomenės nariai – nuėjome prasmingą kelią, siekdami mokslo, žinių bei saviraiškos, puoselėdami savitarpio pagalbą ir bendrystę, ugdydami pilietiškumą, stiprindami savo sveikatą. Mūsų jau pustrečio tūkstančio! Mes esame matomi ir girdimi visuomenėje, tačiau vis dar nesulaukiame deramo dėmesio iš valdžios institucijų, todėl mūsų universitetui, kaip ir kitiems šalies trečiojo amžiaus universitetams, vis dar aktualūs ir jautrūs tokie klausimai, kaip veiklos finansavimas, aprūpinimas auditorijomis, lektoriais ir kiti materialiniai, finansiniai, organizaciniai klausimai.

Norėtume suteikti savo bendruomenės nariams galimybę klausytis paskaitų erdvesnėse, modernesnėse auditorijose, kompensuoti bent dalį kelionių ir kitų išlaidų. Norėtume deramai paminėti garbingą universiteto sukaktį, surengdami gegužės mėnesį iškilmingą šventę – konferenciją ir koncertą LITEXPO parodų rūmuose, sukurti ir pagaminti universiteto įkūrėjo dr. Medardo Čoboto vardo medalį bei išleisti 25-mečiui skirtą Almanachą, kuris atspindėtų mūsų įvairiapusę, turtingą ir turiningą veiklą ir išliktų mūsų vaikams ir anūkams. Visa tai – papildomos išlaidos, kurioms padengti neužtenka Jūsų sumokėto nario mokesčio.

Todėl būtume dėkingi, jei prasidėjus visuotinio gyventojų pajamų deklaravimo laikotarpiui (iki liepos mėn. 1 d.), paragintumėte savo šeimos narius, gimines ar dar tebedirbančius pažįstamus skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio kaip paramą universitetui. Būkime bendruomeniški. Jūsų parama – ne tik materialinis, bet ir moralinis universiteto – visuomeninės organizacijos – palaikymas.

MČTAU rekvizitai paramos skyrimui – PARAMA 

VMI pranešimas spaudai: dviems mėnesiams nukeliamas pajamų deklaravimo terminas.

Su giliu dėkingumu ir pagarba,

dr. Zita Žebrauskienė, MČTAU rektorė

P.S. Atkreipiame dėmesį, jog nuo 2020 metų sausio 1 d. paramos gavėjams galima skirti iki 1,2 proc.pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2 proc.). Paramai skiriama pajamų mokesčio dalis pasikeitė sujungus darbdavio ir darbuotojo mokamas gyventojų pajamų mokesčio bei socialinio draudimo įmokas, dėl ko 1,289 karto išaugo dirbančių asmenų darbo užmokestis „ant popieriaus“. Taigi, nors procentinė pajamų mokesčio dalis, kurią gyventojas gali skirti kaip paramą (1,2 proc. vietoj ankstesnių 2 proc.), sumažėjo, faktiškai pervedama pajamų mokesčio suma nesumažės.

Prašymus pervesti gyventojų pajamų mokesčio dalį paramos gavėjui galima užpildžius popierinį prašymą (FR0512 forma), kuris siunčiamas paštu ar įteikiamas tiesiogiai mokesčių administratoriui) arba užpildžius prašymą elektroniniu būdu per VMI elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Popieriniai prašymai dar galios iki 2022 metų, vėliau juos bus galima teikti tik e. būdu.

Besidomintiems paramos skyrimo naujovėmis – daugiau informacijos https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETUI – 25-ERI!