Viename iš 12-kos fakultetų

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Šv. Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 3 iki kovo 9 dienos. Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo).

Turizmo fakulteto klausytojai Vilniaus universiteto botanikos sode Vingio parke surengė linksmą ir spalvingą Užgavėnių šventę anksčiau. Kartu su kolegomis iš kitų Lietuvos Trečiojo amžiaus universitetų po išradingomis kaukėmis pasislėpę ,,turistai“ žiemos ieškojo visame Vingio parke, bet ji šiemet, deja, kažkur pasiklydo. Tačiau pagal visas Užgavėnių tradicijas parke kvepėjo blynais, skambėjo dainos, laimės ir pinigų žadėjo čigonaitės. Santykius vis aiškinosi Kanapinis su Lašininiu, net iš Druskininkų atkeliavusią šventės puošmeną elegantiškąją Morę, kurios grožiu ir pristatymu rūpinosi druskininkietis Algis Pūtys, prarijo laužo liepsnos... Smagu buvo ne tik pašokti, pasivaišinti blynais, bet ir vėl pabendrauti. Prie išradingai paruošto laužo vaišinomės šauniųjų šeimininkių keptais blynais, susineštinėmis vaišėmis ir puikiame muzikiniame fone šokome ir dūkome visi.

Didžiausia paslaptis – šventės vedėjai. Gražiomis kasomis ir tautiniais rūbais pasipuošusi geltonplaukė lietuvaitė Elena ir elegantiškasis Vilius ne tik gražiai atrodė ir vedė šventę, bet ir kvietė visus į ratelį bei mokė senovinių šokių.

Sunkiausia užduotis buvo organizatoriams, kuriems reikėjo išrinkti gražiausias kaukes. Šventės dalyviai išsirikiavo maskarado paradui ir, eidami ratu, stengėsi kaip įmanydami gražiau atrodyti – visos kaukės buvo vertos apdovanojimų.

Šventė be draugų – ne šventė. Todėl esame labai dėkingi mūsų svečiams – prof. Nijolei Večkienei, Kauno TAU rektorei, Liucijai Dzigienei, Ukmergės TAU direktorei ir aktyvaus poilsio stovyklų dalyviams ir pagalbininkams Onutei Ašakienei, Elektėnų TAU valdybos pirmininkei bei Gediminui Grigeliui, Druskininkų TAU Sveikatos fakulteto dekanui. Ačiū, kad nepatingėjote, nepasididžiavote ir su gražiu būriu atvykote. Kai šalia tokie žmonės, nebūna nei blogo oro, nei slogos, nei metų čia niekas neskaičiuoja. Reto smagumo popietė!

Užgavėnių šėlionių rengėjai dėkoja visiems dalyvavusiems ir tikisi, kad švenčių Turizmo fakultete dar bus, ir tikrai kviečiame visus aktyviai jose dalyvauti. Būryje visada linksmiau!

Kristina Velijeva, Turizmo fakulteto prodekanė

Daugiau organizatorių nuotr. Turizmo fakulteto fb

 

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

NUO KOVO 16 IKI BALANDŽIO 27 D. LAIKINAI SUSTABDOMA MČTAU  VEIKLA