Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, vykdydamas tęstinį edukacinį projektą ,,Sveikos gyvensenos ugdymas bei lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnių išaiškinimas ir savikontrolės principų mokymas“, kartu su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru bei Geros savijautos centru ,,Sanus“ 2020 m. vasario 5 d. organizavo sveikatinimo forumą ,,Reikia išmokti sveikam išlikti” (Vydūnas). Renginys vyko Vilniaus kolegijos aktų salėje.

„Sanus“ centro specialistai vertino forumo dalyvių fizinę sveikatą ir segmentinę kūno masės analizę, kuri parodė kūno svorį, riebalų, kaulų ir raumenų masę, metabolinį amžių ir kt. Specialistai taip pat atliko pirminį fizinės būklės vertinimą, kurio metu stebėjo kūno pusiausvyros ir koordinacijos testus. Kineziterapeutai teikė naudingų patarimų, kaip lavinti testuojamas fizines ypatybes (kūno pusiausvyrą, koordinaciją bei lankstumą).

Mitybos specialistai patarė, kurie maisto produktai didina organizmo atsparumą peršalimo ligoms, kokius vaisius ir daržoves vartoti žiemos periodu, kaip derinti produktų vartojimą vyresniame amžiuje. Visi norintieji galėjo sužinoti savo kraujo spaudimo rodiklius. Kardiologai atsakė į senjorus dominančius klausimus.

Forumo dalyviai mankštinosi kartu su „Sanus“ kineziterapeutu Dominyku Mančaku. Užsiėmimo metu buvo atliekami nesudėtingi raumenų jėgos lavinimo, kvėpavimo, raumenų tempimo, koordinacijos bei pusiausvyros pratimai.

Pasibaigus dalyvių sveikatos įvertinimui, prasidėjo forumo lektorių pasisakymai sveikatinimo temomis. Santaros klinikų prof. Pranas Šerpytis kalbėjo apie širdies ligų pavojus; Vilniaus universiteto prof. Rimantas Stukas paaiškino svarbiausius sveikos mitybos prioritetus; Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas skaitė paskaitą apie sveikatos stiprinimą vyresniame amžiuje; „Sanus“ centro visuomenės sveikatos specialistas Tomas Radišauskas pristatė vykdomą projektą „Fizinis aktyvumas vyresniame amžiuje“.

Pasibaigus forumui, daugelis susirinkusiųjų, o jų buvo apie 130, dar ilgai kalbėjosi ir diskutavo su medikais įvairiais sveikos gyvensenos klausimais.

Viktorija Montvilienė, Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETUI – 25-ERI!