Reportažas iš auditorijos

Meninio ugdymo fakulteto skaitovų grupė sausio 20 d. paskaitą paskyrė Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininkui, Lietuvos dainiui Kristijonui Donelaičiui (1714 m. sausio 1 d. – 1780 m. vasario 18 d.).

Skaitovų grupės vadovė Nijolė Gradauskienė iš savo bibliotekos atsinešė daug leidinių, kuriuose nagrinėjama K. Donelaičio kūryba, gyvenimas ar sukurtos eilės apie jį. Vadovė nuosekliai papasakojo apie K. Donelaičio gyvenimą, jo mokslus ir pareigas Lazdynėliuose, Karaliaučiuje, Stulpėnuose, Tolminkiemyje, Valtarkiemyje, priminė, kur yra pastatytos skulptūros K. Donelaičiui ir jo palaidojimo vieta Tolminkiemio bažnyčioje. Baigdama pabrėžė, kad lietuviai turi remtis šiais milžinais: Mažvydu, Donelaičiu, Maironiu, Marcinkevičiumi.

Kiekvienas renginio dalyvis skaitė ištraukas iš K. Donelaičio kūrybos: apie lakštingalą, apie pavasarį, apie rugiapjūtę ir pan. Ne taip lengva skaityti K. Donelaičio kūrybą – kituose užsiėmimuose mokysimės ir toliau kalbėsimės apie K. Donelaitį.

Meninio ugdymo fakulteto dekanė Izabelė Janina Bražiūnienė negailėjo gražių žodžių skaitovų grupės vadovei Nijolei: „Tai nuostabus žmogus, turintis savo galvoje planų dešimčiai metų į priekį, turintis didžiulę biblioteką, ateinantis į užsiėmimus su glėbiu knygų, jau pasižymėjusi vietas, reikalingas pacituoti ištrauką“. Mes, skaitovai, džiaugiamės ir didžiuojamės savo vadove Nijole.

Filomena Marčiulionienė