Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto klausytojų grupė dalyvavo įdomioje ir įtemptoje diskusijoje apie dirbtinį intelektą (DI) bei apklausoje šia aktualia tema. Tokiu būdu grupė prisidėjo prie „EuropeSay on AI“ iniciatyvos įgyvendinimo, siekiant išsiaiškinti Europos Sąjungos (ES) piliečių požiūrį į dirbtinį intelektą.

Diskusija vyko Europos komisijos (EK) sukurtos specialios platformos pagrindu. ES EK planuoja skirti dideles lėšas DI vystymui ir norėtų žinoti ES piliečių nuomonę dėl tam tikrų etinių, moralinių, politinių ir kitokių klausimų, kurie kyla vystant ir naudojant praktikoje DI, – apie įdomų renginį pasakojo dr. Vitalius Skaržinskas, MČTAU Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto prodekanas.

Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto klausytojų grupė susirinko į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Moderuojant V. Skaržinskui, iš pradžių aptarė pagrindinę temą dėl DI, tada surengė diskusijas dėl atskirų potemių ir iniciatyvos interneto platformoje, atsakinėjo į įvairius klausimus apie DI.

Renginys buvo dvigubai naudingas: tai buvo smagi proto mankšta bei galimybė pasidalyti nuomonėmis, kita vertus, MČTAU senjorų grupė tokiu būdu prisidėjo prie svarbios apklausos, nuo kurios rezultatų priklausys ES priimami sprendimai.

Ši „EuropeSay on AI“ iniciatyva yra „Human Brain Project“ (HBP) dalis. Įgyvendinant ją siekiama, kad tiek ES, tiek nacionaliniu lygmeniu sprendimai būtų priimami, atsižvelgiant ir į tai, ką iš tikrųjų apie dirbtinį intelektą galvoja Europos gyventojai, daugiau nei 700 piliečių iš 14 ES valstybių narių, įsitraukusių į diskusijas apie etinius bei socialinius klausimus, kylančias problemas ir kt. MČTAU klausytojų grupė buvo vieni iš tų aktyvių piliečių.

Rasa Pakalkienė, Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto klausytoja