Viename iš 12-kos fakultetų

Jokios auditorijos nesutalpintų gausaus Turizmo fakulteto klausytojų būrio – senbuvių gretoms pasipildžius daugiau nei 200-tais naujokų, fakultete suskaičiuotume per tūkstantį energingų, mėgstančių keliauti, pažinti, sužinoti senjorų. Todėl ir reportažas ne iš auditorijos, o „iš įvykio vietos“.

Linksmai ir išradingai naujuosius, jubiliejinius mokslo metus pradėjęs Vilniaus universiteto Botanikos sode „Vingis(nuotr. Teodoros Dilkienės facebook), Turizmo fakultetas nutarė pakrikštyti savo 232 naujokus.

Visų laukė pirmas rimtas išbandymas visiems – reikėjo praeiti mažuoju „trolių“ keliu nuo A. Mickevičiaus paminklo Maironio gatvėje iki Trijų Kryžių kalno. Stotelėse buvo pasakojamos įdomios istorijos, naujokams užduodami sukti klausimai. Kalnų parke žygio dalyvių laukė fakulteto aktyvas ir Vaidila su Vaidilute. Įveikę sunkias kliūtis, egzaminą išlaikė visi. Nuoširdžiai skambėjo priesaikos žodžiai (nuotr. MČTAU TURIZMAS-I facebook). „Linkiu neprarasti entuziazmo ir žingeidumo, kurį pademonstravote šiandien. Neškit šviesą, dalinkitės sielos šiluma, ir Jūsų kelias bus kupinas gražių įspūdžių, bendrystės džiaugsmo, sveikatos. Jūsų šypsenos veiduose, apsikabinimai ir laimingos akys tedžiugina kiekvieną sutiktą“, – kalbėjo fakulteto dekanė, energingoji ir nepailstančioji Teodora Dilkienė.

Turizmo fakulteto išvykstamajame seminare Birštone dalyvavo 36 senjorai. Seminaro dienotvarkė buvo tokia plati, kad vykdyti programą reikėjo pradėti dar važiuojant autobusu.

Kalbėjomės, aiškinomės, patarinėjome vieni kitiems. Pakeliui užlipome ant Napoleono kepurės kalno ir ieškojome paslėpto lobio. Radome – tie lobiai mumyse ir greta mūsų...

Birštono savivaldybės salėje mus pasitiko kurorto merė Nijolė Dirginčienė, administracijos direktorė Jovita Tirvienė ir Birštono TAU direktorė Nijolė Jakimonienė su Antanu Kisieliumi, kuris atsakingas už turistinę veiklą.

Visus sudomino Birštono miesto merės pranešimas. Džiaugėmės, kad kurortas racionaliai panaudoja ES investicijas, statosi ir puošiasi. Birštono TAU direktorė Nijolė papasakojo apie birštoniečių senjorų veiklą, pasidžiaugė, kad juos remia savivaldybė, pasirūpina lektoriais ir atlygiu jiems už paskaitas.

Birštone mūsų laukė ir visą dieną kartu praleido puikus žmogus – Juozas Aleksandravičius. Stebėjomės jo žiniomis ir užkrečiančiu linksmu pasakojimu. Jo lydimi, Birštoną pažinome visai kitokį. „Eglės“ sanatorijoje susipažinome su poilsio ir reabilitacijos galimybėmis. Ilgai užtrukome prie „šalčio kamerų“.

Nuostabūs vaizdai mums atsivėrė užlipus į aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą. Pagaliau Stakliškėse, lietuviško midaus gamykloje, sužinojome midaus atsiradimo istoriją ir jo populiarumą kitose pasaulio šalyse.

Tardami nuoširdžius padėkos žodžius birštoniečiams, Turizmo fakulteto vadovai ir klausytojai tikisi tolimesnio bendradarbiavimo organizuojant mūsų senjorams aktyvaus poilsio stovyklas Birštono kurorte. (nuotr. Viliaus Šaduikio facebook.)

Turizmo fakulteto savanoriai jau nuo spalio vidurio aktyviai dalyvauja talkose VU Botanikos sode Kairėnuose ir „Vingis“ (nuotr. Kristinos Velijevos facebook), pradeda rengti žygius po Vilniaus apylinkes, renkasi į teniso treniruotes, mankštinasi sporto klubuose, dalyvauja edukacinėse fizinio aktyvumo stovyklose Druskininkuose. Ir, žinoma, ruošiasi tolimoms, egzotiškoms kelionėms. Senjorai taip pat klausysis paskaitų apie šalis, į kurias ruošiasi keliauti, seminare aptars ekologijos problemas.

Sėkmingų, įdomių mokslo metų, nepamirštamų kelionių įspūdžių!

Turizmo fakulteto inf.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

PASITINKANT TARPTAUTINĘ PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ DIENĄ ĮVEIKIME VISUS SUNKUMUS IR DRĄSIAI ŽENKIME PER MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTOVĖS SLENKSTĮ, ĮPRASMINKIME SAVO GYVENIMĄ NUOŠIRDŽIA BENDRYSTE IR SAVIRAIŠKA. OPTIMIZMO, PASITIKĖJIMO, KŪRYBIŠKUMO!