Viename iš 12-kos fakultetų

Prabėgę mokslo metai atvėrė ir gražių atradimų skrynią, apmąstymų vėrinius, ir godas. Ką galima pateikti mūsų klausytojams, kad jie nebūtų tik pasyvūs stebėtojai, o energingai skverbtųsi į savęs bei visuomenės pažinimo gelmes? Socialinė psichologija savyje talpina tiek asmens, tiek ir bendruomenės sutarties paieškas. Ir amžius čia ne kliūtis. Daugelis iš mūsų klausytojų yra kupini patirties perlų, kuriuos asmeniškai surado gyvenimo kelyje. Klausimas, kuris jaudina mūsų fakulteto narius – ar tas proto ir emocijų lydinys, kurio savininkais kiekvienas yra – reikalingas šiandienos Lietuvos bendruomenei?

Reikia pasakyti, prabėgę gyvenimo metai ne kiekvienam atrakino minčių takus. Todėl šių, 2019–2020 mokslo metų siekiuose yra padėti suvokti save kaip asmenį, galintį analizuoti save, žvelgti į save kaip veiklų, pozityvios energijos nešėją tiek sau, tiek ir aplinkai. Sociumas aplamai nėra svarstytinas. Jis suvokiamas tik per žmogų, gyvenantį jame ir veikiantį bendram labui. Kiekvieno veikla yra unikali ir galima individo interesų plotmėje. Kokios paskatos gali pastūmėti mūsų klausytoją?

Nuoširdžiai tikiu, kad šį pusmetį savanoriai lektoriai, sutikę bendrauti ir pasidalinti savo išmintimi, taps puikiais vedliais mąstymo labirintuose. Taigi susitiksime su psichologais dr. Vega Dikšiene, dr. Danguole Krupovnickiene, rašytoju pozityvistu Jeronimu Lauciumi, LR Prezidento strateginiu patarėju, filosofu Mindaugu Kubiliumi, vienu autoritetingiausių Lietuvos rentgenologų, buvusiu LR Sveikatos ministru Romualdu Konstantinu Dobrovolskiu. Mums ir šiemet maloniai pažadėjo talkinti dr. Vidmantas Alekna, Pozityvaus ugdymo instituto lektorė prof. dr. Žaneta Simanavičienė. Lektorių temų turinys apims ir streso, nerimo būklės supratimą bei jų valdymą, pasitelkiant tiek žinias, tiek praktinius įgūdžius, naujausias žinias apie mokslo pasiekimus radiologijos srityse, kas įgalina medikus žymiai anksčiau atrasti pokyčius žmogaus organizme. O tai leidžia kurti žmogui kur kas pozityvesnį psichologinį asmens klimatą. Socialinės psichologijos kontekste pagyvenusiam piliečiui labai svarbu atrasti savo vietą visuomenėje, kuri šiandien drąsiai pasidabino Gerovės valstybės kūrimo šūkiu. Tai kelia ir diskusijos poreikį, ir iššūkius vidiniame asmens pasaulyje. Vidinės harmonijos paieška – nelengvas uždavinys kiekvienam mūsų fakulteto bendruomenės nariui.

Šių metų užsiėmimai, kaip jau įprasta, tradiciškai vyks antradieniais – antrą ir ketvirtą mėnesio savaitę. Paskaitų pradžia 14 val. buvusio LEU Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto A11 auditorijoje. Pirmasis susitikimas – spalio 8 d. 14 val. Pirmasis lektorius – rašytojas pozityvistas Jeronimas Laucius. Veiks įdomių ir naudingų knygų knygynėlis.

Taigi visiems sėkmės. Iki susitikimų auditorijoje!

Gediminas Dalinkevičius, Socialinės psichologijos fakulteto dekanas