MČTAU 25-eri

Spalio 1-ąją, Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos ir artėjančio MČTAU veiklos 25-mečio proga Tautodailės fakulteto auksarankės kartu su Tarptautine socialine akademija, vadovaujama TAU kūrėjos ir bendramintės Angelės Bajorienės, Žemės ūkio ministerijoje surengė savo kūrybos darbų parodą. Erdviame ministerijos hole puikavosi Zitos Šaltmerienės skiautiniai „Vėtrų blaškomi išlikome“, „Dainuok, širdie, gyvenimą“ ir „Brangūs atsiminimai“, Irenos Jonkuvienės sukurtas prasmingas skiautinys „Lietuvos kelias“, kuriame atsispindi svarbiausi šalies istoriniai įvykiai, modenus Marijos Misiūnienės skiautinys „Keturios stichijos“. Saugiose įstiklintose vitrinose sugulė Henrikos Ivancienės ir Nijolės Pivorienės tautinės juostos, Gintarės Gudžiūnienės veltos rankinės ir papuošalai, Viktorijos Leikienės puošnios riešinės, Kristinos Lyndienės papuošalai, atvirukai, Honoratos ir Aleksandro Vilks sukurti medžio gaminiai buičiai ir papuošalai, tarp jų ir vyriško garderobo atributas – medinės „varlytės“, kurią vieną buvo ne gėda ir ministrui padovanoti.

Atidarydamas parodą žemės ūkio ministras Andrius Palionis pasveikino į atidarymą susirinkusius svečius ir kūrėjus su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. „Keliaudamas po Lietuvą visur sutinku aktyvius Trečiojo amžiaus universitetų klausytojus ir įsitikinau, kad amžius netrukdo siekti žinių bei įgyvendinti savo troškimus. Jūs esate pavyzdys jaunimui“, – kalbėjo ministras. Tarptautinės socialinės akademijos vadovė A. Bajorienė pasidžiaugė prasmingu bendradarbiavimu, bendrais darbais siekiant gerinti amžėjančio žmogaus gyvenimą Lietuvoje, palinkėjo visiems būti kūrėjais – kurti ne tik rankdarbius, bet ir savo turiningą gyvenimą. MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, kreipdamasi į „darbščiąsiais biteles“, palinkėjo tautodailininkėms prasmingų kūrybos akimirkų. Parodos kūrėjus pasveikino MČTAU prorektorė Aldona Rėksnienė, o fakulteto dekanė Irena Jonkuvienė, kuriai nėra nieko gražiau už vyresnio amžiaus kuriantį žmogų, savo emocijas išliejo eilėmis.

Tautodailės fakulteto paroda Žemės ūkio ministerijoje rengiama pirmą kartą, parodos eksponatus galės pamatyti ministerijoje besilankantys žmonės iš visos Lietuvos. Ministrui A. Palioniui pasiūlius, tautodailininkių ekspozicija bus atnaujinama kas mėnesį. Ketinama pasirašyti ir bendradarbiavimo sutartį bei mokyti pageidaujančius ministerijos darbuotojus rankdarbių meno.

MČTAU 25-mečiui skirta Tautodailės fakulteto klausytojų paroda „Įprasmintos mintys“ veikia ir Gerosios Vilties bibliotekoje.

MČTAU inf.

Nuotr. Medardo Čoboto TAU facebook