Š. m. rugsėjo 17-19 d. dalyvavau kasmetiniame jau septynerius metus organizuojamame Baltijos jūros regiono šalių kontaktų užmezgimo seminare Kopenhagoje organizatorių kvietimu. Seminaras skirtas besidomintiems „Europa piliečiams“ programa ir norintiems plėsti tarptautinę partnerystę regione.

Seminare dalyvavo atstovai iš 8 šalių: Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Lenkijos ir Vokietijos. Kaip ir kasmet, tarptautiniu seminaru buvo siekiama paremti ir plėsti naujas tarptautines partnerystes, programos projektus. Buvo siekiama pagilinti seminaro dalyvių žinias, analizuojama „Europa piliečiams“ programa: tikslai, prioritetai, priemonių taikymas. Pristatyti sėkmingiausi praėjusių metų projektai, organizuotos projektų rašymo dirbtuvės. Programa „Europa piliečiams“ remia:

1 kryptis. Europos atminimas: atminimo gerinimas, bendros istorijos ir ES vertybių bei ES tikslo suvokimas.

2 kryptis. Demokratinis įsipareigojimas ir piliečių dalyvavimas: demokratiško ir pilietinio dalyvavimo skatinimas ES lygiu:

  • Miestų partnerystė;
  • Miestų partnerių tinklai;
  • Pilietinės visuomenės projektai.

Dotacija vienam projektui gali būti nuo 5 000 EUR iki 150 000 EUR. Projektai tik tarptautiniai, vykdomi su partneriais iš kitų šalių.

Visus, kam įdomi panaši veikla ir kas norėtų prisidėti prie projektų ruošimo (idėjų aptarimo, partnerių paieškos ir pan.) ir norėtų dirbti kartu, prašyčiau susisiekti su manimi tel. 8 686 23224 arba el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Norintys daugiau sužinoti apie programą, galite paskaityti lietuviškai http://pilieciams.eu/apie-programa ir kitomis kalbomis https://eacea.ec.europa.eu/europe-for-citizens_en

Konkrečiau pasikalbėtume susitikę.

Vitalius Skaržinskas, Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto prodekanas

2019 09 20

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

DARBĄ ATNAUJINA MČTAU REKTORATAS. DAUGIAU INFORMACIJOS SKELBIMUOSE