Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitete rugsėjo 2 d. prasidėjo naujų klausytojų priėmimas, kuris tęsis iki rugsėjo 30 d. Po iškilmingos 25-ųjų mokslo metų pradžios šventės, vyksiančios spalio 2 d., senjorai pradės mokytis dvylikoje universiteto fakultetų.

Pirmąją naujų klausytojų priėmimo dieną jau nuo pat ryto buvusiame Lietuvos edukologijos universitete (dabar – VDU Švietimo akademija) rinkosi senjorai, norintys įsirašyti į naujų klausytojų gretas. Anketas užpildė ir klausytojų pažymėjimus jau gavo 23 senjorai. Naujų klausytojų susidomėjimo sulaukė beveik visi fakultetai. Kartu su naujais klausytojais universitete apsilankė nemažai jau anksčiau įstojusių klausytojų, kurie norėjo persirašyti į kitą fakultetą, pasikonsultuoti ar susimokėti nario mokestį.

Pirmąjį 2019–2020 mokslo metų klausytojo pažymėjimą gavo Sigita Žilionienė. Ją pasveikino MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, palinkėdama sėkmingų mokslo metų, naujų žinių ir gražios, prasmingos bendrystės besimokančių senjorų šeimoje. S. Žilionienė, buvusi biologijos mokytoja, pastaraisiais metais dirbusi vaikų darželyje auklėtoja, savo profesinę veiklą baigė visiškai neseniai ir nusprendė, kad be aktyvios veiklos savo gyvenimo neįsivaizduoja. „Apie universitetą sužinojau iš savo kolegės, kuri čia jau mokosi trejus metus ir yra labai patenkinta galimybe daugiau sužinoti apie sveikatos išsaugojimą ir pakeliauti. Aš pati pasirinkau Kultūros fakultetą, bet norėčiau lankyti ir Sveikos gyvensenos fakulteto užsiėmimus. Tikiuosi sužinoti kažką naujo, pakeliauti, susirasti naujų draugų, apsilankyti muziejuose, kuriuose dirbdama neturėjau galimybės pabuvoti“, – savo lūkesčiais dalijasi naujoji klausytoja.

Šiek tiek nustebome, tarp stojančiųjų pamatę žinomą televizijos veidą – ilgametę Lietuvos televizijos laidos „Panorama“ korespondentę Virginiją Motiejūnienę. Kokių žinių universitete tikisi įgyti žurnalistė, baigusi ir ekonomikos, ir žurnalistikos studijas Vilniaus universitete, rengusi laidas ekonominėmis ir finansinėmis temomis bei vadovavusi ekonomikos laidų redakcijai, ketverius metus rengusi ekonominę publicistinę laidą „Akistata“? „Nedirbu dar tik vienerius metus. Televizijai – vienintelei savo darbovietei – atidaviau 42-ejus savo darbinės veiklos metus. Dabar, kai galiu daugiau dėmesio skirti sau ir savo šeimai, susimąsčiau, kad man trūksta psichologijos žinių, kurios padėtų pažinti save ir aplinkinį pasaulį, suprasti paauglių mąstymą, todėl pasirinkau Socialinės psichologijos fakultetą. Lankyti kitus fakultetus nesiryžtu, nes turiu ir kitos veiklos – esu Žurnalistų sąjungos narė, turiu ir ten veiklos. Be to, susidomėjau krikščionybės istorija, todėl ketinu lankytis ir Mažojoje katalikų akademijoje“, – savo motyvus paaiškina žinoma žurnalistė.

Aktyvus senjorų susidomėjimas Universitetu – puikus įrodymas, kad mokytis ir siekti žinių niekada nevėlu, net ir sulaukus brandaus amžiaus. Tą patvirtino ir mūsų kalbinti senjorai. Antai Liudmila Telešova, inžinierė–technologė, mokslus krimtusi tuometiniame Leningrade, dirbusi moksliniame gamybiniame susivienijime „Venta“, nusprendė brandaus rudens metus skirti savišvietai, įdomiam bendravimui. Savo siekius ji tikisi realizuoti Informacinių technologijų fakultete. „Dar norėčiau geriau pasimokyti anglų kalbos, kad galėčiau susikalbėti su anūkais, išsibarsčiusiais po pasaulį, taip pat tikiuosi, klausydamasi paskaitų ir bendraudama su kitais klausytojais, geriau pramokti lietuvių kalbos“, – atvirauja ponia Liumila.

Į Universiteto gretas įsirašo vis daugiau vyrų. Tarp pirmųjų užsiregistravusių –Vladimiras Želanovas, inžinierius statybininkas, gimęs ir augęs Ukrainoje, likimo nublokštas į Lietuvą, dirbo statybose iki 2015 metų. Paklaustas, kuo domisi, pašnekovas atsakė: „Mėgstu keliauti. Dar būdamas vaikas keliaudavau tramvajumi Charkove, dabar norėčiau pasidairyti po kitas šalis. Į universitetą užsirašiau, norėdamas daugiau sužinoti, kaip išsaugoti sveikatą ir pagelbėti sau bei savo sergančiai žmonai“.

Ovidijus Gabrėnas, inžinierius ekonomistas, 23-ejus metus rūpinosi visomis kompiuterinėmis sistemomis Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Profesinę veiklą baigė vos prieš du mėnesius, bet jau seniai iš artimų giminaičių žinojo apie įdomią Trečiojo amžiaus universiteto veiklą, ir nusprendė pats tapti klausytoju. „Užsirašiau į Turizmo fakultetą, norėsiu lankyti ir Sveikos gyvensenos fakultetą. Tikiuosi naujų žinių, įdomių kelionių, bendravimo ir bendradarbiavimo, naujų kontaktų su bendraamžiais ir bendraminčiais“, – kalbėjo entuziastingai nusiteikęs klausytojas.

Tarp pirmą dieną įstojusių klausytojų – pačių įvairiausių profesijų senjorai: keli inžinieriai, matematikas, keli buhalteriai ir ekonomistai, chemikė, gydytoja, filologė, žurnalistė.

Nauji klausytojai dovanų gavo MČTAU Literatūros fakulteto išleistą poezijos rinktinę „Minties verpetuose“ bei galėjo įsigyti bilietus į mokslo metų pradžios šventę Operos ir baleto teatre, kur po iškilmingo jubiliejinių mokslo metų atidarymo žiūrėsime Georges Bizet operą „Karmen“.

Universitete veikia dvylika fakultetų, kuriuose galima patenkinti pačius įvairiausius poreikius – daugiau sužinoti apie senovės ir Lietuvos istoriją, geriau orientuotis politiniame gyvenime, geriau pažinti savo krašto kultūrą, etnografinį paveldą, tradicijas, išmokti tausoti ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą, patogiai susitvarkyti savo buitį, pagilinti kompiuterinio raštingumo ar užsienio kalbų žinias. Klausytojai turės galimybę ne tik klausytis įvairiausių paskaitų, bet ir susitikti su įdomiais žmonėmis, keliauti, sportuoti, dalyvauti sveikatingumo stovyklose, lankyti parodas.

Kūrybinių gebėjimų turintys senjorai galės išbandyti save literatūroje, kurti tautodailės darbus, išreikšti save trijuose universiteto meniniuose kolektyvuose.

Naujų klausytojų lauksime iki rugsėjo 30 d. http://www.mctau.lt/skelbimai-2

Jadvyga Miniotaitė

Vidos Rogalskienės nuotr. Medardo Čoboto TAU facebook

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

DARBĄ ATNAUJINA MČTAU REKTORATAS. DAUGIAU INFORMACIJOS SKELBIMUOSE