Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU) netrukus pradės jubiliejinius, 25-uosius mokslo metus. Nauji klausytojai bus priimami nuo rugsėjo 2 d. iki rugsėjo 30 d. darbo dienomis nuo 11 iki 15 val. buvusiame Lietuvos edukologijos universitete (dabar – VDU Švietimo akademija), Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto pirmojo aukšto foje (Studentų g. 39).

Po iškilmingos 2019–2020 mokslo metų pradžios šventės, vyksiančios spalio 2 d., senjorams atsivers auditorijų durys.

Kiekvienais mokslo metais MČTAU klausytojų gretas papildo apie 500 naujų klausytojų. Ir šiais, jubiliejiniais universiteto veiklos metais tikimės sulaukti ne mažiau klausytojų, norinčių pagilinti savo žinias įvairiose srityse, patenkinti bendravimo ir saviraiškos poreikius. Aktyvus senjorų susidomėjimas universitetu – puikus įrodymas, kad mokytis ir siekti žinių, būti aktyviu visuomenės nariu niekada nevėlu, net ir sulaukus brandaus amžiaus. Universiteto klausytojais gali tapti vyresni negu 50 metų asmenys. Žmonėms su negalia amžiaus riba netaikoma.

Naujai stojantys klausytojai gali rinktis studijas dvylikoje universitete veikiančių fakultetų:

 • Buities kultūros;
 • Informacinių technologijų;
 • Istorijos;
 • Kultūros (fakultete veikia Menų istorijos katedra, Knygų, Atminties klubai ir kt.);
 • Literatūros;
 • Meninio ugdymo (fakultete veikia romantinio muzikavimo grupė „Romantikai“, Skaitovų grupė ir Vaidybos studija;
 • Politikos, teisės ir ekonomikos (fakultete veikia Diskusijų klubas);
 • Socialinės psichologijos;
 • Sveikos gyvensenos (fakultete veikia sportinių šokių, meditacijos ir muzikos, šokio ir muzikos terapijos, šiaurietiško ėjimo grupės);
 • Tautodailės;
 • Turizmo (fakultete veikia pasikalbėjimų angliškai klubas „Chatline group”, tolimų kelionių mėgėjų klubas „Kelionių pavilioti“, aktyvios gyvensenos klubas „Šaltinis“, Ryšių su užsienio senjorais, Žygeivių, Renginių organizavimo grupės ir kt.);
 • Užsienio kalbų (anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbos).

 Stojančiųjų į Užsienio kalbų fakultetą dėmesiui:

Užsienio kalbų fakulteto klausytojais gali būti tik senjorai, turintys Sodros išduotą pensijos gavėjo pažymėjimą (pensininko pažymėjimą). Visi Užsienio kalbų fakulteto klausytojai papildomai moka 10 eurų mėnesinį mokestį dėstytojams.

Naujų klausytojų priėmimas į Užsienio kalbų fakultetą (registracija ir žinių lygio įvertinimas) vyks rugsėjo 16–19 dienomis nuo 11 iki 15 val.:

rugsėjo 16, 17, 18 ir 19 d. – į anglų kalbą; rugsėjo 17 ir 19 d. – į vokiečių kalbą; rugsėjo 18 ir 19 d. – į prancūzų kalbą; rugsėjo 17 ir 18 d. – į italų kalbą, rugsėjo 16 d. – į ispanų kalbą.

Išsamesnę informaciją apie priėmimą suteiks Užsienio kalbų fakulteto dekanė Danutė Šukienė: mob. 8 618 50 503, el.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

MČTAU taip pat veikia trys meno kolektyvai: Šokių studija, vokalinis ansamblis „Ave Musica“ choras „Varsa“. Kviečiame prisijungti.

Su fakultetų ir meno kolektyvų, kita veikla galite susipažinti MČTAU svetainėje http://www.mctau.lt/.

Nešdami stojimo dokumentus, apsispręskite, kurį fakultetą norėsite pasirinkti kaip pagrindinį. Užsiėmimus galėsite lankyti ir kituose fakultetuose, ne tik Jūsų pasirinktame pagrindiniame fakultete. Kiekvienas naujai įstojęs klausytojas tikrai ras ką pasirinkti.

Stojamasis-administravimo mokestis naujiems klausytojams – 10 eurų (už MČTAU klausytojo pažymėjimą, sąrašų sudarymą, informacijos, anketų bei lankstinuko spausdinimą), metinis mokestis – 20 eurų. Klausytojo pažymėjimui reikalinga amžių atitinkanti nuotrauka (3,5x4,5 cm dydžio). Nepamirškite! Klausytojų priėmimo metu bus galima įsigyti bilietus į jubiliejinių 25-ųjų mokslo metų pradžios šventę, kuri vyks spalio 2 d. Lietuvos operos ir baleto teatre. Po iškilmingo 2019-2020 mokslo metų atidarymo žiūrėsime Georges Bizet operą Karmen. Renginio pradžia – 17 val., bilieto kaina – 13 eurų (įėjimas tik su bilietais).

Primename: 14 val. visus naujus ir esamus klausytojus kviečiame išklausyti Šv. Mišių Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje (Sėlių g. 17, Žvėrynas) – tai graži universiteto tradicija, pradedant naujus mokslo metus. Mišias aukos MČTAU kapelionas Vytautas Rapalis.

Jeigu kas nors neaišku, drąsiai skambinkite arba kreipkitės el. paštu. Išsamesnę informaciją apie priėmimą suteiks rektorės padėjėja Vida Jarašiūnienė: tel. 8 676 21 601, 8 626 15 686, el.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Kviečiame visus aktyvius, žingeidžius, kūrybiškus senjorus jungtis prie mūsų. Jūsų laukia daug naujų veiklų, įdomios patirties ir nepakartojamų įspūdžių. Universiteto organizacinė komanda šiuo metu rengia mokymo planus, tariasi dėl edukacinių išvykų, planuoja MČTAU 25-mečiui skirtus renginius. Naujieji klausytojai turės galimybę ne tik klausytis įvairiausių paskaitų, susitikti su įdomiais žmonėmis, keliauti, sportuoti, lankyti parodas, bet ir dalyvauti įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose. Tikimės neapvilti Jūsų pasirinkimo.

Naujų klausytojų lauksime iki rugsėjo 30 d. http://www.mctau.lt/skelbimai-2. Nepasiklysti VDU švietimo akademijos rūmuose Jums padės mūsų paruoštos nuorodos.

Iki malonaus pasimatymo!

MČTAU inf.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

PASITINKANT TARPTAUTINĘ PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ DIENĄ ĮVEIKIME VISUS SUNKUMUS IR DRĄSIAI ŽENKIME PER MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTOVĖS SLENKSTĮ, ĮPRASMINKIME SAVO GYVENIMĄ NUOŠIRDŽIA BENDRYSTE IR SAVIRAIŠKA. OPTIMIZMO, PASITIKĖJIMO, KŪRYBIŠKUMO!