Į tarptautinio projekto „Senjorai savanoriai migrantų integracijai“ eksploatacijos – kontaktų užmezgimo seminarą Tolerancijos centre Vilniuje susirinko per keturiasdešimt dalyvių: pilotinių mokymų dalyviai-senjorai iš MČTAU, savanorius priimančios organizacijos Caritas atstovai, Etninių tyrimų instituto mokslininkai, studentų organizacijų atstovai ir Lietuvoje studijuojantys studentai iš užsienio šalių, kiti svečiai.

Seminaro dalyviai susipažino su projekto metu nuveiktais darbais: 100 psl. PDF formatu parengta „Vyresniojo amžiaus savanorių penkių modulių mokymų programa“ ir „Metodologija“. Vyko patrauklus mobiliosios aplikacijos (APP), skirtos į šalį naujai atvykstantiems migrantams, pristatymas. MČTAU klausytojai – pilotinių mokymų dalyviai Gražina Banevičienė, Vytautas Vaitkus ir Juozas Kukanauskas pasidalino refleksijomis apie vykusius pilotinius mokymus. Senjorus ypač sudomino kvietimas pabendradarbiauti su besimokančiais Lietuvoje studentais iš trečiųjų šalių. Kilo nemažai naujų minčių ir idėjų, kurias MČTAU klausytojai pasirengę įgyvendinti naujais mokslo metais.

Baigiamoji tarptautinė projekto konferencija įvyks rugsėjo 12 d. Vilniuje.

Daugiau apie projektą ir jo rezultatus skaitykite tinklalapyje visomis partnerių kalbomis http://www.seniors4migrants.eu/en/projects-results, o su APP programėle galite susipažinti https://app.seniors4migrants.eu

Regina Dovidavičiūtė, MČTAU projekto koordinatorė

Gražinos Banevičienės ir Vidos Rogalskienės nuotr. Medardo Čoboto TAU facebook