Vasaros reportažai

Užsienio kalbų fakulteto mokslo metų pabaigą vainikavo smagi kelionė po Molėtų kraštą. Norėjome aplankyti Dubingius ir prisiliesti prie mūsų didingos istorijos, kurią rašė Vytautas Didysis, po pergalės Žalgirio mūšyje pastatęs čia mūrinę pilį, prisiminti XVI a. Dubingius ypač išgarsinusią garbingą Radvilų giminę, kurios atstovų palaikai tik po šimtmečių archeologų atrasti ir 2009 metais iškilmingai perlaidoti Dubingiuose kriptoje specialiame sarkofage. Nusilenkėme prie epitafijos antkapinėje juodo marmuro plokštėje, kviečiančioje praeivį susimąstyti ir pagerbti šioje vietoje besiilsinčius nekarūnuotus Lietuvos valdovus Radvilas, legendinio Sirpučio ir Astiko palikuonis...

Pasigėrėję nuo kalno atsiveriančiais įspūdingais peizažais, Lankytojų centre susipažinę su šio krašto gamtos ypatumais, apsilankėme Etnokosmologijos muziejuje, kur sužinojome, jog kosmonautas Nr. 15 buvo lietuvis. Tai – Aleksejus Jelisejevas. Iki dešimtos klasės buvęs Aleksejus Kuraitis, nes jo tėvas, Stanislovas Kuraitis, buvo lietuvis, o savo lietuvišką pavardę turėjęs pakeisti, kad nebūtų „liaudies priešo“ sūnus.

Aplankėme dar vieną šio krašto unikalią vietą – Ežerų žvejybos muziejų. kuriame pasakojama apie viską, kas susiję su žvejyba ežeruose: nuo įvairių žvejybos įnagių iki rečiausių ežeruose gyvenančių žuvų, archaine žvejyba, kaip šis verslas, bėgant metams, kito. Visus sužavėjo čia veikianti Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija, net keturiuose kontinentuose jo sumedžioti unikalūs trofėjai. O koks muziejus be žuvienės? Tokios gardžios ant laužo išvirtos žuvienės seniai nesame ragavę!

Džiaugdamiesi kelione pripažinome: ji atpirko visas mūsų prie vadovėlių, mokantis užsienio kalbų, praleistas valandas. Bet ir būdami išvykoje mielai šnektelėjome vienas su kitu vokiškai, angliškai ir džiaugėmės tuo.

Danutė Šukienė, Užsienio kalbų fakulteto dekanė

Autorės nuotr.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETUI – 25-ERI!