Pasaulinės sveikatos dienos išvakarėse, pavasariškai gaivų, saulėtą balandžio 6-osios rytą į Vingio parką skubėjo šimtai Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų. Kas sparčiu žingsneliu, kas pasiremdami šiaurietiškomis lazdomis, kas dviračiais, o kas autobusais iš Raseinių, Panevėžio, Naujosios Akmenės, Kelmės, Varėnos, Šiaulių rajono, Švenčionių, Telšių, Trakų trečiojo amžiaus universitetų. Jau antrą kartą Pasaulinės sveikatos dienos proga Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU) sukvietė gausią šalies Trečiojo amžiaus universitetų bendruomenę į šventinį renginį pabūti kartu, pabendrauti, pasimankštinti, dalyvauti sporto varžybose ir aktyviose pramogose. Šio renginio iniciatorė – MČTAU Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė Viktorija Montvilienė, kuri kartu su fakulteto aktyvistų komanda, padedant MČTAU partneriui ir rėmėjui – VšĮ „Sveikas miestas“, darniai, išradingai, linksmai suorganizavo gražų, įsimintiną renginį.

Pasaulinė sveikatos diena visame pasaulyje minima balandžio 7-ąją. Šią šventę Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) inicijuoja nuo 1950 metų. Ši diena švenčiama siekiant supažindinti visuomenę su sveika gyvensena, sporto ir judėjimo svarba, su įvairių ligų profilaktika. Vyresnio amžiaus žmonėms sveikatingumo idėjos itin reikšmingos, nes sveikata – brangiausias mūsų turtas.

Po šventinės visų dalyvių eisenos su TAU vėliavomis ir kita atributika ir po bendros nuotaikingos mankštos renginio dalyvius pasveikino Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) biuro Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė. Ji akcentavo sveikos gyvensenos ir profilaktinės sveikatos priežiūros svarbą, užtikrinant orų, sveiką ir aktyvų gyventojų senėjimą. PSO sąvoką „sveikas senėjimas“ apibrėžia kaip funkcinio pajėgumo, užtikrinančio gerovę vyresniame amžiuje, ugdymo ir palaikymo procesą, kai asmuo geba tenkinti pagrindinius poreikius, mokytis, tobulėti ir priimti sprendimus, turėti galimybę judėti, kurti ir palaikyti santykius, būti naudingam visuomenei. „Sveikata visiems – tai kiekvieno žmogaus teisė į jam reikalingą, finansiškai prieinamą sveikatos priežiūrą, tačiau ir pats žmogus turi rūpintis, kaip palaikyti savo sveikatą. Jūs esate gražus, sveikintinas pavyzdys, koks turi būti sveikas senėjimas“, – kalbėjo I. Zurlytė.

Šventės dalyvius sveikino Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus vyr. specialistė Inga Gerulskienė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pavaduotoja Jurgita Šaulytė, MČTAU rektorė Zita Žebrauskienė.

Po šventinių kalbų MČTAU Sveikos gyvensenos fakultetas šokiais ir mankštomis pristatė tris fakultete veikiančias fizinio aktyvumo grupes: sportinių šokių (vadovas fakulteto prodekanas Vytautas Vaitkus), meditacijos ir muzikos terapijos (vadovė Jevgenija Pavliuk), šokio ir muzikos terapijos (vadovė Angelytė Paulaitienė).

Šokiais, dainomis ir muzika prisistatė visų šventėje dalyvavusių TAU kolektyvai. Džiugino žavios, elegantiškomis skrybėlėmis pasidabinusios Raseinių TAU šokėjos, prisistatė du kolektyvai iš Panevėžio TAU, gražiai nuskambėjo dzūkiška varėniškių daina, pralinksmino Kelmės TAU šmaikštuoliai, atsivežę ne tik dainininkus, bet ir muzikantus. Legendiniai „Akmenukai“ iš Naujosios Akmenės TAU jau antrą kartą dalyvavo Sveikatos dienoje! Švenčionių rajono TAU atsivežė Adutiškio skyriaus dainorėlius – šis kolektyvas neseniai atšventė 50-mečio jubiliejų. Išradingai prisistatė Trakų TAU ir kiti į šventę atvykę kolektyvai.

Po meninės programos prasidėjo ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis turnyras. Geros nuotaikos ir sportinio azarto nepritrūko mėgėjiško sporto varžybose – ne vienas išbandė savo jėgas ir vikrumą diskgolfo, petankės žaidimuose. Po aktyvaus sporto senjorai pasistiprino kareiviška koše ir arbata, o šventę baigė atsisveikinimo dainomis, padėkomis organizatoriams, linkėjimais tęsti šią gražią tradiciją.

Reportažą iš šventės Vingio parke tiesiogiai transliavo šeštadieninė LRT laida „Labas rytas, Lietuva“ – kas nedalyvavo, gali pažiūrėti laidos įrašą LRT mediatekoje.

MČTAU inf.

Organizatorių nuotr. Medardo Čoboto TAU facebook