Viename iš 13-kos fakultetų

Medardo Čoboto TAU jau ketvirtus mokslo metus veikia Informacinių technologijų fakultetas, kuriame vyresnio amžiaus žmonės mokosi drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, saugiai naudotis elektroninėmis paslaugomis, nuolat tobulinti skaitmeninius įgūdžius.

Mokymosi galimybės

Sparčiai besivystančių technologijų amžiuje ir senjorai siekia neatsilikti nuo gyvenimo ir išmokti naudotis kompiuteriu bei įgytas žinias pritaikyti kasdieniniame gyvenime. Universiteto klausytojų pageidavimu 2015 metais įkurtas Informacinių technologijų fakultetas, kurio tikslas skatinti ir padėti senjorams susipažinti su šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis, tapti lygiaverčiais skaitmeninio amžiaus dalyviais.

Fakultetas neturi mokymams tinkamų patalpų, kompiuterinės įrangos ir dėstytojų, todėl ypač dėkoja pagalbininkams – Barclay’s bankui, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijai bei Vilniaus kolegijai, kurie suteikė galimybę naudotis kompiuterių klasėmis bei parūpina dėstytojus. 2017-2018 mokslo metais net 84 klausytojai kompiuterinius įgūdžius pagilino padedant Simono Daukanto gimnazijos mokytojams, šių mokslo metų antrąjį pusmetį 45 klausytojai savo įgūdžius gilina padedami Vilniau kolegijos dėstytojų.

Ko mokosi senjorai

Atsižvelgiant į daugumos klausytojų pageidavimus, siūlomas kompiuterinio raštingumo pagrindų įvadinis kursas, kuris, klausytojų pageidavimu, gali būti keičiamas.

 

Nori išmokti dar daugiau

Dauguma šiais mokslo metais fakulteto užsiėmimus lankiusių klausytojų teigia išmokę internete susirasti reikiamą informaciją, ją atrinkti, rūšiuoti, saugoti, perduoti, analizuoti bei panaudoti praktiškai: rašyti el. laiškus, užsiregistruoti pas gydytojus, nusipirkti bilietus į kultūros renginius, susimokėti mokesčius.

Fakulteto klausytoja Vida Igolkienė, pradėdama lankyti užsiėmimus Simono Daukanto gimnazijoje, jau mokėjo naudotis ir internetu, ir e. bankininkyste, tačiau norėjo susisteminti turimas, savarankiškai iš įvairių šaltinių surankiotas žinias. Užsiėmimais liko patenkinta, ypač patiko mokytojo Mindaugo Jakavonio vedami užsiėmimai, jo dėmesys kiekvienam klausytojui, praktiniai patarimai. P. Vida norėtų mokytis ir toliau, įgyti aukštesnio lygio žinių.

Natalija Semaškienė, kažkada susipažinusi su pirmaisiais personaliniais kompiuteriais, įsitikinusi, kad mokytis niekada nevėlu. Ateidama į fakulteto užsiėmimus, mokėjo surinkti tekstą, pildyti Excel lenteles, naršyti internete. Tačiau norėjo išmokti geriau bendrauti su išoriniu pasauliu, susipažinti su naujais interneto įrankiais, paieškos sistemomis. Dar ne visas žinias drįsta pritaikyti praktiškai: prekių internetu yra pirkusi, bet dar neteko pirkti lėktuvo ar teatro bilietų, o ir į polikliniką, užuot registravusis internetu, mieliau nuvažiuoja ir viską išsiaiškina vietoje. Jeigu būtų galimybė, p. Natalija mokslus norėtų tęsti.

Regina Lapinskienė, jau lankiusi užsiėmimus Simono Daukanto gimnazijoje, šiuo metu kompiuterinio raštingumo žiniais gilina Vilniaus kolegijoje vykstančiuose užsiėmimuose. Ateidama mokytis, žinių turėjo nedaug, dar nedrįsta naudotis e.bankininkyste, bet kur kas drąsiau jaučiasi skaitmeninėje erdvėje. Įgūdžių dar trūksta, norėtų mokytis toliau.

Nemažai MČTAU senjorų įsitraukė į trejų metų trukmės projektą „Prisijungusi Lietuva“, dalyvauja įvairiuose mokymo ir konsultavimo renginiuose, stebi internetinius seminarus.

MČTAU inf.

Alberto Bakučio nuotr.