Kalendorius

Lapkritis   2020
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

MČTAU bendruomenė, Vasario 16-osios išvakarėse gausiai susirinkusi LK Vilniaus įgulos karininkų Ramovės salėje, iškilmingai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 101-ąsias metines.

Po iškilmingai sugiedoto Lietuvos valstybės himno, įžanginį žodį taręs MČTAU prorektorius Vytis Atkočiūnas apžvelgė istorinę Lietuvos valstybės atkūrimo reikšmę ir pakvietė senjorus džiugiai pasitikti šią kiekvienam lietuviui brangią šventę.

Renginio dalyvius pasveikino Europos parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. Europarlamentarė, Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė, Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto narė kalbėjo apie atsakingą Europos Sąjungos socialinę politiką, apie svaresnį investavimą į žmonių gerovę, apie darnią Europos tautų šeimą, kur kiekvienas jaustųsi saugus, kur savo vietą rastų ir jaunas, ir senas, kad pagerėtų visų žmonių gyvenimo kokybė, kad kiekvienas galėtų didžiuotis savo valstybe ir tikėti jos ateitimi.

Europarlamentarė jau daugelį metų visokeriopai palaiko ir remia Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto veiklą, dalyvauja ne tik Vasario 16-osios minėjimuose, bet ir daugelyje kitų MČTAU renginių. V. Blinkevičiūtės pakviesti, 2016-ųjų rudenį Briuselyje svečiavosi grupė MČTAU ir kitų šalies TAU atstovų, kur susipažino su Europos Parlamento veikla ir dalyvavo Europos piliečio apdovanojimų įteikimo ceremonijoje. Prestižinis Europos piliečio apdovanojimas mūsų universitetui suteiktas kartu su 50-čia kitų laureatų iš 26 valstybių narių.

„Aš didžiuojuosi Trečiojo amžiaus universiteto darbais ir jų pripažinimu. Europos Sąjungos piliečio apdovanojimas – aukštas jūsų veiklos įvertinimas ir pripažinimas visos Europos Sąjungos mastu. Jūs visi atliekate labai svarų ir reikšmingą darbą, tad ir švęsdami, ir dirbdami būkime kartu. Švęskime Laisvę kartu!“, – iškilmingame Vasario 16-osios minėjime kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Šventę nuskaidrino Tautinės kapelijos „Sutaras“ nuotaikingos dainos ir melodijos. Profesionali folkloro grupė, vadovaujama Antano Foko, per 30 kūrybinės ir koncertinės veiklos metų savo muzikinėje skrynioje sutalpino šešis tūkstančius koncertų visuose pasaulio žemynuose, pasaulinėse EXPO parodose, tarptautiniuose festivaliuose ir mūsų tautos šventėse.

Kapelija pademonstravo ne tik aukštą meistriškumą, bei ir daugybę neregėtų lietuvių liaudies instrumentų. Koncerte skambėjo daugiabalsės sutartinės, piemenų raliavimai, instrumentinės įvairių dainų versijos. Atlikėjai užkrėtė senjorus gera nuotaika, įtraukė į koncerto sūkurį, o iš pirmosiose eilėse sėdinčių klausytojų ir svečių sukūrė improvizuotą ansamblį „Dzin“, kuris visai darniai šoko ir grojo kapelijos išdalintais senoviniais instrumentais. Jiems pritarė ir visi šventės dalyviai.

Dėkodama „Sutaro“ kapelijai MČTAU rektorė Zita Žebrauskienė palinkėjo gražios šventės ir atlikėjams, ir visai universiteto bendruomenei.

Švęskime Laisvę linksmai ir išradingai!

2019 02 16

MČTAU inf.

Daugiau nuotraukų Medardo Čoboto TAU facebook

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis