Pasaulinę gerumo dieną 1998 m. pasiūlė minėti Pasaulinis gerumo judėjimas. Šią dieną visi žmonės raginami peržengti mus skiriančius klasinius, religinius ar rasinius nesutarimus. Juk nepaisant visų skirtumų, visi mes tiesiog žmonės, kurie nori būti laimingi, nori būti mylimi ir jausti džiaugsmą. O žmonės žmonėms gali padovanoti gerumą, tad kodėl to nepadarius?

Gerumo diena pirmą kartą MČTAU buvo surengta 2013 metais prorektorės Aldonos Rėksnienės iniciatyva – popietėje svečiavosi teologijos mokslų daktaras Darius Trijonis, dabar Vilniaus arkivyskupijos vyskupas augziliaras. Kitais metais Tautodailės fakulteto dekanė Irena Jonkuvienė neleido šiai gražiai iniciatyvai užgesti ir surengė įsimintiną šventę – tautodailininkių rankomis sukurtos meniškos atvirutės, taurios mintys ir gerumo žodžiai sušildė visų širdis. Ir šių metų vėlyvo rudens popietę MČTAU bendruomenė gausiai susirinko Karininkų ramovės salėje. Susirinko visi, kurių širdyse yra vietos laimei, gerumui, kurie supranta, ką reiškia gyventi bendruomenėje, jausti bendraminčių šilumą, jų palaikymą.

Pasak rektorės dr. Zitos Žebrauskienės, „Geras žodis nieko nekainuoja, bet kaip saulės spindulys sušildo. Nuoširdus, jautrus žodis, atjauta, padėka, atsiprašymas, susitaikymas – gražiausia dovana kiekvienam. Bet man ši diena visada asocijuojasi su mūsų prorektoriaus Romano Paulausko gimtadieniu – žmogaus, kuris spinduliuoja gerumą, kurio kilni širdis ir paprastumas užkrečia mus visus kilniems darbams“. Dar šių metų pavasarį R. Paulauskas dėl asmeninių priežasčių atsistatydino iš prorektoriaus pareigų, ir už savanorišką, neatlygintiną, aktyvų dalyvavimą universiteto veikloje, už visokeriopą pagalbą organizuojant mokymo procesą jam suteiktas MČTAU Garbės prorektoriaus vardas. R. Paulauskas ir dabar neatsisako padėti universiteto bendruomenei ir kiekvienam jos nariui. Visos bendruomenės vardu dėkodama Garbės prorektoriui už dalijimąsi gerumu, Rektorė įteikė jam atminimo dovaną.

Šiais metais jau tradicija tapusią Gerumo dieną organizavo Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė Viktorija Montvilienė – į popietę pakvietė leidėją, fotografą, keliautoją, dokumentinių filmų autorių ir sveikos gyvensenos šalininką Marių Jovaišą. „Jeigu kas nors paklaustų, kas yra gerumas – atsakytume – būti doru žmogumi. Doru sau ir kitiems. Ko gero labiau kitiems, greta esantiems artimiesiems, draugams, kaimynams ir visiškai nepažįstamiems praeiviams. Argi tai daug? Dalinkimės savo gerumu nesitikėdami grąžos. Geras darbas ar žodis sugrįš su kaupu – net nepastebėsite kada. Jei ne jums, tai jūsų vaikams“, – kalbėjo dekanė.

Tokį gerumo daigą prieš dešimt metų Lietuvai padovanojo fotomenininkas Marius Jovaiša, išleidęs fotografijų albumą „Neregėta Lietuva“. Renginyje knygos autorius pristatė kitą savo albumą – „Neregėta Lietuva. XXI amžius. Šįkart fotomenininko dėmesio centre – ne tik užburianti Lietuvos gamta įvairiais metų laikais, bet ir įamžintas lietuvių kultūrinis paveldas bei Lietuva, žengianti į XXI a. M. Jovaiša gerumo daigą – knygą „Neregėta Lietuva. XXI amžius“ padovanojo MČTAU bendruomenei.

MČTAU inf.

Alberto Bakučio nuotr. Medardo Čoboto TAU facebook