2018 m. rugpjūčio 21 d. MČTAU Garbės nariai, ilgamečiai Universiteto aktyvistai susivienijo bendrai veiklai – įsteigtas Garbės narių klubas. Susibūrimas bendrystei nebuvo visiškai netikėtas, jis brendo jau senokai ir tik šiais metais, Garbės narių pageidavimu, iniciatyvinės grupės dėka įsteigtas Garbės narių klubas, apjungiantis MČTAU rektorius, prorektorius, mecenatus, fakultetų klausytojus, seniūnus, dekanus, lektorius, kuriems už nuoširdų darbą, aktyvią veiklą ir paramą Universiteto bendruomenei suteiktas šis kilnus vardas. Pirmieji MČTAU Garbės nario vardai buvo suteikti 2014 m. Šiuo metu MČTAU Garbės nario vardo nominacija suteikta 43 universiteto klausytojams.

Klubo tikslas – suvienyti Universiteto Garbės narius bendrai veiklai, turiningam bendravimui, sukurti erdvę susitikimams, skatinti ir plėsti akiratį pagal kiekvieno pomėgius, organizuoti įvairiapusiškas tarpusavio bendravimo formas ir aktyviai jose dalyvauti. Klubo veikloje keisimės ne tik nūdienos informacija, bet ir dalinsimės savo mintimis bei jausmais, atsiskleisdami savo individualybę, o narių emocinis intelektualinis gyvenimo atvirumas suartins gan skirtingų pomėgių ir pažiūrų žmones, nežiūrint jų amžiaus skirtumo – vyriausia klubo narė Literatūros fakulteto klausytoja Vilija Jurėnienė, aktyviai įsijungusi į klubo veiklą, lapkričio mėn. peržengė 94-ąjį metų slenkstį. Turėdami daug gyvenimo patirties, išminties, jausdami nenumaldomą poreikį susitikti su bendraminčiais pasikalbėti, išgyventi malonų jaudulį, romantišką nostalgiją, susitikimuose-popietėse kviečiame dalyvauti ir Garbės narių šeimos narius.

Veiklos pradžia nebuvo lengva: nuo ko pradėti, kaip suburti Garbės narius į vieną darnų kolektyvą patarė jau gan didelį patyrimą turintys Nepriklausomybės Akto signatarų, Vilniečių ainių ir kiti klubai.

Pirmasis Garbės narių klubo susitikimas su Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidente Birute Valionyte įvyko Seime. Signatarė vaizdžiai ir motyvuotai nušvietė tą ir tolimą ir netolimą mūsų tautos istorijos tarpsnį, tą ašį, apie kurią sudėtingomis sąlygomis skirtingai rutuliojosi politiniai ir ekonominiai įvykiai Lietuvoje, supažindino su signatarų veikla, dalijosi prisiminimais, išgyvenimais, kuriuos teko patirti pirmomis po Nepriklausomybės Akto pasirašymo dienomis. „Lietuvos istorijoje turėjome daug atvejų, kada laisvės troškimas buvo palaužtas ir tik po daugelio metų vėl atgautas. Tai lėmė Nepriklausomybės Akto signatarų drąsus, prasmingas ir nepalaužiamas pasiryžimas, išreikšdamas tautos valią užtikrinti, kad mūsų laisvė vėl atgimtų ir kad vėl atsistotume lygūs kitų tautų bendrijoje“ – kalbėjo B. Valionytė.

Antrame klubo užsiėmime, pasikvietę Meninės saviraiškos fakulteto romantinio muzikavimo grupės „Romantikai“ dainininkus, susitikome su Vilniečių ainių klubo nariais. Jų atstovė Birutė Bėkšienė paaiškino: „Šis istoriškai prigijęs pavadinimas taikomas lietuviams, 1920-1939 m. gyvenusiems Vilniuje ir Vilniaus krašte, patyrusiems okupaciją, kovojusiems už lietuvių tautinės savimonės, kultūros ir kalbos išsaugojimą. Tai vilniečių karta, gimusi per didįjį lietuvių tautinį pakilimą. Tai karta, pagimdžiusi mūsų Nepriklausomybės kūrėjus“.

MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, pasidžiaugusi, kad Garbės nariai tęsia bendravimo džiaugsmą, nuoširdžiai padėkojo Vilniečių ainių klubui už istorinių žinių rinkimą, kaupimą, senųjų vilniečių įamžinimą atminimo lentose, video leidiniuose, literatūroje, vietovaizdžiuose. Savo jausmingą padėką rektorė baigė žodžiais: „Ypatingai aktualu skatinti dabartinį jaunimą domėtis savo krašto praeitimi, istorija, paveldu, kultūra“.

Gerą popietės nuotaiką paįvairino ir kūrė „Romantikai“ bei jų akordeonistas Algis Gudavičius. Šis šaunus, dainingas kolektyvas, vadovaujamas Meninės saviraiškos fakulteto dekanės Izabelės Janinos Bražiūnienės, savo dainomis palaikė popietės gerą ūpą – susitikimo pabaigoje skambėjo romantikus, klubo narius ir svečius vienijančios dainos. Kad tokie susitikimai suvienija skirtingus žmones, suartina jų sielas, išdavė susirinkusiųjų nuotaikos ir, žinoma, šypsenos.

Tikiu, kad ir ateityje Garbės narių klubas, kaip, toji sraunioji upė, nešanti vandenis, neš džiaugsmą, bendrystę, supratimą gyvenimo metų tėkmėje. Tariu nuoširdų „AČIŪ“ visiems, dalyvaujantiems klubo veikloje, besidalinantiems mums visiems itin svarbiomis nuomonėmis, įkvepiančius mus, klubiečius, tobulėti ir viltis, kad klubo veikla prasminga ir naudinga.

Elena Sakavickienė, Garbės narių klubo vadovė

Organizatorių nuotr.