Kalendorius

balandžio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

balandžio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

2018 m. lapkričio 10 d. Vilniuje įvyko IV-asis Trečiojo amžiaus universitetų (TAU) chorų ir ansamblių festivalis „Jei daina širdy – esame jauni!“. Jame dalyvavo 15 kolektyvų iš visų šalies regionų. Festivalio organizatorius – Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU).

Ketvirtoji dainos mylėtojų šventė

Jau ketvirtąjį kartą ant dainos sparnų į Vilnių, sukviesti Medardo Čoboto TAU, lapkričio 10 dieną suskrido beveik 300 dainos mylėtojų iš 15-kos Trečiojo amžiaus universitetų. Lietuvos kariuomenės įgulos karininkų ramovės salėje visą popietę skambėjo nuoširdžios, jautrios lietuvių liaudies ir lietuvių kompozitorių dainos, kurias gyvai atliko Senjorų chorų ir ansamblių festivalio dalyviai.

Festivalio kolektyvus ir žiūrovus, gausiai susirinkusius į šį gražų renginį, pasveikino MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė: „Mes, susirinkę šioje salėje iš visos Lietuvos, mylim dainą, kuri mus, lietuvius, lydi nuo gimimo iki gyvenimo saulėlydžio. Daina palengvindavo mūsų tėvų rugiapjūtę ir kitus sunkius darbus, įkvėpdavo laisvės siekį. Sveikinu visus senjorus, atvežusius savo skambiausias dainas iš Pamario krašto, Žemaitijos ir Aukštaitijos, Dainavos krašto ir Sūduvos. Tegul daina padeda mums visada išlikti jauniems“.

Pirmieji festivalyje pasirodė renginio šeimininkai – MČTAU Muzikos fakulteto moterų choras „Varsa”. Šiam chorui jau nuo 2011 metų vadovaujanti Lilijana Zarankienė įdėjo daug pastangų, kad festivalis pavyktų, kad senjorai galėtų pabūti kartu, pabendrauti, pamuzikuoti, pasidalinti patirtimi ir įspūdžiais. Jos vadovaujamos „Varsos“ choristės nuoširdžiai ir išraiškingai atliko A. Raudonikio „Ar tu meni?“, A. Žilio „Po gimtinės ąžuolėliais“ ir A. Bujavičiaus „Kur jūs?“. „Varsos“ koncertmeisterė – Jarūnė Barkauskaitė. Pasipildęs naujais moterų balsais, „Varsos“ choras, kurio repertuare daugiau nei dvidešimt įvairių dainų, aktyviai konceruoja ne tik MČTAU, bet ir miesto renginiuose.

Jei daina širdy – esame jauni!

Vilkaviškio TAU moterų vokalinio ansamblio „Vakarė“ atliekamą T. Šumsko aranžuotą dainą „Paimkim Lietuvą už rankų“ kartu, susikibę už rankų, pakiliai dainavo visi festivalio dalyviai. Festivalio kolektyvų repertuare – daug jaudinančių, prasmingų dainų, skirtų Lietuvai, gimtinei, savai kalbai, gyvenimo prasmei, dainų, kurios kvietė džiaugtis gyvenimo pilnatve, pavaikščioti gimtinės takeliais, paklausyti jūros ošimo, upelio sruvenimo, kregždžių plevenimo, ragino iki dugno su džiugesiu išgerti gyvenimo taurę. Kaip gali nesijaudinti klausydamasis žemaičių krašto dainos „Kas pramynė takelius“ arba dainos, primenančios motulės prie ratelio niūniuotas melodijas („O atsimeni namelį“), kurias atliko Palangos TAU moterų choras „Žara“, arba Utenos TAU liaudiškos muzikos ansamblio „Ukvata“ atliekamos dzūkų senovinės dainos „Kur gimiau“, Alytaus TAU moterų ansamblio „Cinkelis“ sudainuotos lietuvių liaudies dainos „Pamylėjau dzūkų kraštų“. Rietavo TAU senjorų choras „Rieveda“, dalyvavęs ir ankstesniuose festivaliuose, padovanojo dar vieną žemaitišką dainą – P. Razmos „Trys vaikioka“.

Akį ir širdį džiugino baltom skepetaitėm pasidabinusios dzūkės iš Lazdijų TAU folklorinio ansamblio, atlikusios lietuvių liaudies dainą „Pasdainuokim mudzvi sesulės“. Nuostabia folklorine kompozicija „Klaipėdos krašto varpai“ pradžiugino Klaipėdos TAU vokalinis ansamblis „JūrAinė“, jau ketvirtą kartą dalyvauntis senjorų festivaliuose.

Gražias dainas ir gerą nuotaiką į festivalį atvežė ne tik jau nemažą koncertinę patirtį turintys kolektyvai – Jonavos TAU moterų ansamblis „Vakarė“, Telšių TAU moterų kvartetas „Alegorija“, bet ir palyginti neseniai susibūrę kolektyvai – Panevėžio TAU vokalinis retro ansamblis „Atgaiva“, Druskininkų TAU moterų ansamblis „Vakarėjant“, Kaišiadorių TAU mišrus ansamblis „Rūta žalia“, Kupiškio TAU vokalinis ansamblis „Svajokliai“, į savo komandą pasitelkę gitaristą, akordeonistą ir smuikininką.

Populiariomis dainomis – „Einu per žemę“, „Tykus buvo vakarėlis“ festivalį užbaigė Radviliškio TAU moterų vokalinis ansamblis.

Padėka kolektyvų ir TAU vadovams

Renginio pabaigoje, scenoje susibūrus visų kolektyvų vadovams, nuskambėjo visų atlikėjų ir žiūrovų dainuojama J. Tiškaus ir A. Saulyno daina „Mes išliksim jauni“, jau tapusi senjorų festivalių ir įvairių kitų susibūrimų himnu.

Nacionalinės TAU asociacijos pirmininkė Z. Žebrauskienė kolektyvų vadovams įteikė padėkos raštus ir dovanas – įvairiaspalvius dekoratyvius obuolius su išgraviruota atminimo dedikacija ir festivalio rėmėjo – UAB „Valentis“ suvenyrus. Asociacijos pirmininkė padėkojo kolektyvus atlydėjusiems Klaipėdos, Rietavo, Jonavos, Kaišiadorių, Palangos, Vilkaviškio TAU vadovams ir kitiems, renginyje nedalyvavusiems TAU vadovams, kurių dėka senjorų gyvenimą praturtina daina.

Prie festivalio sėkmės daug prisidėjo renginio kuratoriai – MČTAU rektorė, Nacionalinės TAU asociacijos pirmininkė dr. Zita Žebrauskienė ir naujasis MČTAU prorektorius Vytis Atkočiūnas. Ačiū jiems!

Senjorų muzikiniai festivaliai rengiami kas dveji metai nuo 2012-ųjų. Šiais metais ši Lietuvos TAU senjorų šventė iš dalies finansuota Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamo vyresniojo amžiaus žmones vienijančių NVO rėmimo programos projekto „Turiningas senjorų 60+ gyvenimas“ lėšomis.

MČTAU inf.

Festivalio kolektyvų nuotraukos Medardo Čoboto TAU facebook

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis