Lapkričio 5–9 d. pirmą kartą Lietuvoje vyksta nacionalinė akcija „Senjorų dienos internete“. Tai projekto „Prisijungusi Lietuva“ dalis, kurios tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiau jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, kritiškai vertinti informaciją, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Akcijos renginiuose, kurie vyksta 65-iose apskričių ir rajonų bibliotekose, aktyviai dalyvauja ir Trečiojo amžiaus universitetų senjorai, norintys pagerinti savo internetinio raštingumo žinias ir tapti lygiaverčiais skaitmeninio amžiaus dalyviais.

Lapkričio 5 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusioje diskusijoje E.sveikata dalyvavo Medardo Čoboto TAU Turizmo fakulteto dekanė Teodora Dilkienė, kuri pasidalijo senjorų užimtumo, jų sveiko gyvenimo būdo, fizinio aktyvumo stiprinimo patirtimi. Jau 20 metų vadovaujanti vienam gausiausių universiteto fakultetų, dekanė apžvelgė kelią, kurį senjorai nuėjo kopdami į sunkiai įveikiamas didžiųjų technologijų aukštumas, prisiminė tuos laikus, kai su klausytojais tekdavo susisiekti telefonu ar išdalijant informacinius lapelius, nes tik mažuma senjorų turėjo kompiuterius ir el. pašto adresą. „Dabar informacijos pasiekiamumo, jos perdavimo tūkstantinei fakulteto auditorijai problemas mums padeda spręsti jau dešimtmetį sėkmingai veikianti informatyvi, patogi naudotis interneto svetainė www.mctau.lt. Ši svetainė į senjorų gyvenimą atėjo padedant tuometinei Technikos bibliotekai (dabar – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos karo mokslų ir technologijų biblioteka). Tik šios svetainės dėka pilnos klausytojų salės, pilni autobusai ekskursijose. Internetinio raštingumo mokomės ir toliau, nes tai ir praturtina, ir palengvina senjorų gyvenimą“, – kalbėjo T. Dilkienė.

Dekanė papasakojo apie Turizmo fakultete veikiantį aktyvios veiklos klubą „Šaltinis“, kuris kas mėnesį organizuoja orientacinius žygius, apie stalo teniso varžybas, apie žaidybinius įvairių sporto šakų variantus, senjorų mankštas. Dekanė pristatė jau ne pirmus metus sėkmingai organizuojamas senjorų aktyvaus poilsio stovyklas Palangoje, Šventojoje, Druskininkuose: „kiekviena diena šioje stovykloje – tai ne tik mankštos, žygiai, maudynės jūroje, sporto varžybos, tai ir įdomūs kultūriniai renginiai, gamtinės kompozicijos konkursai, plenerai, pasidainavimai prie laužo... Tokiose stovyklose dalyvauja ne tik Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos miestų TAU senjorai ir net senjorai iš Gardino Trečiojo amžiaus universiteto. Šių metų birželį sveikatingumo stovyklose dalyvavo 104 senjorai, rugpjūčio mėnesį – 86 senjorai“.

Geriausi vaistai senjorams, anot T. Dilkienės – tai aktyvi kasdieninė veikla, mankšta, geros emocijos, šiltas žodis, dėmesingumas ir gardžios lietuviškų vaistažolių arbatos puodelis, išgertas su draugais. O naudingos informacijos apie sveikatą senjorai galės greičiau ir lengviau susirasti portale www.esveikata.lt/, su kuriuo ir buvo supažindinti per pirmąjį senjorų dienų internete renginį.

Visus „Senjorų dienos internete“ vaizdo įrašus galite pasižiūrėti Medardo Čoboto TAU facebook.

MČTAU inf.