Kalendorius

balandžio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

balandžio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Spalio 22 d. LR Seime surengta sveikatinimo konferencija „Kas sveikas – tas ir jaunas“, skirta filosofo, rašytojo, sveikos gyvensenos propaguotojo Vilhelmo Storostos (Vydūno) 150-osioms gimimo metinėms. Konferenciją surengė MČTAU Sveikos gyvensenos fakultetas, vadovaujamas dekanės Viktorijos Montvilienės, kartu su LR Seimu ir Vilniaus universitetu. 2018-ieji metai LR Seimo paskelbti Vydūno metais, todėl konferencijos devizu tapo Vydūno raginimas: „Žymiai svarbiau yra sveikatą tausoti ir stiprinti, negu ligas gydyti“.

Konferencijos dalyvius produktyviam darbui nuteikė MČTAU Muzikos fakulteto moterų choro „Varsa“ (vadovė – Lilijana Zarankienė) atliktos nuotaikingos dainos, sukūrusios jaukią ir darbingą atmosferą.

Senjorus, susirinkusius iš 17-kos Trečiojo amžiaus universitetų, pasveikino LR Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė. I. Degutienė, pati dažnai dalyvaujanti TAU renginiuose, atkreipė dėmesį, kad ir Seime pastaruoju metu daugiau dėmesio skiriama sveikos gyvensenos klausimams – Seime aktyviai veikia Sveikos gyvensenos komisija, vadovaujama Dainiaus Kepenio, Sveikatos tausojimo ir stiprinimo reikalų pakomitetis, vadovaujamas prof. Algimanto Kirkučio. Seimo pirmininko pavaduotoja palinkėjo senjorams energijos, entuziazmo, geros nuotaikos ir teigiamų emocijų. Konferencijos dalyvius taip pat pasveikino Seimo Sveikos gyvensenos komisijos narys Andrius Kupčinskas.

MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė pasidžiaugė gausia iš visos Lietuvos suvažiavusių senjorų auditorija, paragino daugiau bendrauti, bendradarbiauti, palaikyti gerą emocinę ir psichologinę būseną, nes mūsų sveikata daugiausia priklauso nuo mūsų pačių.

Pranešimą „Sveikatos stiprinimas ir tausojimas pagal Vydūną“ skaitė prof. Algimantas Kirkutis, LR Seimo Sveikatos tausojimo ir stiprinimo reikalų pakomitečio pirmininkas. Pranešėjas, remdamasis Vydūno veikaluose „Sąmonė“, „Apsišvietimas“, „Sveikata, jaunumas, grožė“ išsakytomis mintimis, aptarė sveikatą kaip prigimtinę savybę, sveikatos ir ligos suvokimą ir visų amžiaus grupių sveikos gyvensenos užtikrinimo kelius, kad anot Vydūno, savo tautos žmones galėtume matyti taurius ir sveikus.

LR Seimo Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininko pavaduotojas prof. dr. Algirdas Raslanas perskaitė pranešimą „Sveikata – kasdienės žmogaus darnos matas“. Pranešėjas apžvelgė neseniai LR Seime svarstytas Sveikatos tausojimo ir stiprinimo politikos gaires, kurių tikslas – inicijuoti naują šios srities politiką, numatyti tikslus, kad sveikata būtų vertinama kaip didžiausias turtas ir yra svarbi tiek asmens, tiek visuomenės gerovei. Gairėmis siekiama įtvirtinti nuostatą, kad sveikata yra įvairiapusė fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligų ar negalavimų nebuvimas. Gairėse akcentuojama asmeninė atsakomybė už sveiką gyvenimo būdą, atkreipiamas dėmesys į sveiką, subalansuotą mitybą, fizinio aktyvumo skatinimą, psichinės sveikatos ir psichologinės gerovės stiprinimą.

Su gyventojų mitybos įpročiais konferencijos dalyvius supažindino Vilniaus universiteto Visuomenės sveikatos katedros vadovas prof. dr. Rimantas Stukas. Apie emocijų įtaką širdies veiklai senjorams papasakojo Lietuvos širdies asociacijos Vilniaus skyriaus pirmininkė prof. Žaneta Petrulionienė. Bene didžiausio auditorijos susidomėjimo sulaukė Vadybos ir psichologijos instituto direktorės prof. Aistės Diržytės pranešimas „Psichinės sveikatos galimybių tausojimas“. Pranešėja akcentavo, kaip svarbu mokėti džiaugtis net ir sulaukus vyresnio amžiaus ir, pasak Vydūno, išmokti gyvenimo pamokas. Laimingas tas žmogus, kuris geba matyti gyvenimo prasmę, patirti malonumus, geba būti dėkingas. Turėtume suvokti, kad visi žmonės yra verti gerumo ir atjautos, turėtume išmokti išgyventi krizes ir suvokti, kad kiekvienas gyvenimas baigiasi mirtimi, kiekvienas susitikimas – išsiskyrimu, kiekvienas sukaupimas – išbarstymu, ir kiekvienas skrydis – nusileidimu. Turėtume džiaugtis, kad tiesiog gyvename, kažką patiriame, turim galimybę jausti, suprasti, būti dėkingi, nuoširdūs, galime atleisti, atjausti, galime būti savimi.

Visi pranešėjai sulaukė ne tik konferencijos dalyvių klausimų, bet ir pastebėjimų bei kritikos sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, sveikatinimo programos įgyvendinimo klausimais.

Konferencijos dalyviai priėmė rezoliuciją, kuri kiekvienam senjorui primins jo asmeninę atsakomybę už sveiką gyvenimo būdą.

Konferencijos „Kas sveikas – tas ir jaunas“ vaizdo įrašas iš LR Seimo

Jadvyga Miniotaitė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis