Viename iš 13-kos fakultetų

Politikos, teisės ir ekonomikos fakultete (iki 2016 m. – Politologijos fakultetas) renkasi klausytojai, turintys didesnį ar mažesnį šios srities žinių bagažą, o norintys pasidalyti savo nuomone su lektoriais ir kolegomis, padiskutuoti apie visuomeninio gyvenimo aktualijas, pagilinti savo politinį, teisinį, ekonominį išprusimą susibūrė į Diskusijų klubą. Fakulteto užsiėmimus lanko apie pusantro šimto klausytojų. Paskaitas jiems skaito žinomi politologai, politikai, teismų teisėjai, politikos analitikai, kitų sričių specialistai.

Per vasarą pailsėję, aktyviai dalyvavę tradiciniame fakulteto baidarių žygyje, bet neatirtūkę nuo visuomenės gyvenimo aktualijų spalio 4 d., Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto klausytojai gausiai susirinko į pirmąją šių mokslo metų paskaitą „Lietuvos užsienio politikos prioritetai“.

Lektorė – Užsienio reikalų ministerijos Politikos departamento direktorė, ambasadorė Asta Skaisgirytė pirmiausia trumpai priminė tarybiniais metais užsienio šalyse dirbusių Lietuvos ambasadorių veiklą.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, pagrindiniai Užsienio reikalų ministerijos uždaviniai, anot lektorės, buvo apginti šalies suverenitetą, grįžti į Europos tautų šeimą ir nustatyti gerus santykius su kaimyninėmis šalimis, ypač su Rusija, Baltarusija, Lenkija.

Apžvelgusi geopolitinę padėtį nuo 1990 m. iki 2018 m., lektorė paminėjo, kad Lietuvos užsienio politikos uždaviniai išlieka tie patys, nors esminiai pokyčiai juos pakoregavo. Lietuva ir toliau turi ginti savo suverenitetą – Rusija dažnai pažeidinėja oro erdvę, netoliese vykdo karines pratybas, kurios yra daugiau puolamojo, o ne gynybinio pobūdžio, taip pat vykdo kibernetines, propagandos ir informacines atakas. Bet skirtumas dabar yra tai, kad Lietuva yra NATO narė, tad ir gynyba – visų sąjungininkių bendras reikalas. Jau būdama Europos Sąjungoje Lietuva nuo 2004 m. aktyviai dalyvauja visose bendrose srityse – Euro, Šengeno ir kt.

Ypač aktualus uždavinys, kaip pažymėjo A. Skaisgirytė, tebėra išlaikyti ir stiprinti gerus santykius su artimiausiais kaimynais. Atsiradus konfliktinėms zonoms Ukrainoje, Sakartvelyje, Moldovoje, Lietuva daug dėmesio skiria teikiant tarptautinę pagalbą šioms šalims.

Paskaitos pabaigoje fakulteto klausytojai aktyviai klausinėjo apie Kaliningrado sritį, apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo sulaukusius prieškario ambasadorius, apie savo kandidatūrą rinkimuose į Lietuvos Respublikos Prezidento postą iškėlusį Vygaudą Ušacką ir t.t. Lektorė, kaip ir kitų paskaitų pranešėjai, pasidžiaugė, kad jai taip pat buvo malonu bendrauti su žingeidžia ir aktyvia auditorija.

Fakulteto klausytojų iki metų pabaigos laukia dar daug įdomių paskaitų ir susitikimų: fakultete svečiuosis ats. plk., buvęs VSD generalinis direktorius Gediminas Grina, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto prof. Raimundas Lopata, kiti žinomi mokslininkai ir politikai. Diskusijų klube bus diskutuojama apie ES ateitį, 2019 metų rinkimus ir referendumą, apie kandidatus į Lietuvos Respublikos prezidentus. Praėjusiais metais klube surengta 15 diskusijų, šiais mokslo metais tikimasi dar didesnio aktyvumo. Klausytojai lankysis LR Seime, Valstybės pažinimo centre.

Lolita Auksė Raudienė, Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto prodekanė

Autorės nuotr.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis