Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitete rugsėjo 3 d. prasidėjo naujų klausytojų priėmimas, kuris tęsis iki rugsėjo 28 d. Po iškilmingos 24-ųjų mokslo metų pradžios šventės, vyksiančios spalio 2 d., senjorams atsivers auditorijų durys.

Pirmąją naujų klausytojų priėmimo dieną jau nuo pat ryto prie Universiteto būstinės vinguriavo ilga mokslo ir žinių ištroškusių senjorų eilė. Anketas užpildė ir klausytojų pažymėjimus jau gavo 30 senjorų. Didžiausio naujų klausytojų susidomėjimo sulaukė Kultūros, Istorijos, Užsienio kalbų fakultetai.

Pirmąjį 2018-2019 mokslo metų klausytojo pažymėjimą gavo Gražina Bedalienė. Ją pasveikino ir atminimo dovaną įteikė MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, palinkėdama sėkmingų mokslo metų, naujų žinių ir gražios, prasmingos bendrystės besimokančių senjorų šeimoje. G. Bedalienė – buvusi ilgametė Santaros klinikų gydytoja, išdirbusi šioje gydymo įstaigoje 40 metų. 65-erių gydytoja, tris dešimtmečius vadovavusi infekcinių ligų skyriui, dar pernai norėjo įstoti į Universitetą, bet jau buvo pasibaigęs naujų klausytojų priėmimas, todėl šiemet atskubėjo pirmoji. Gydytoja pasirinko Kultūros fakultetą, taip pat ją domina socialinė psichologija, istorija. Ponia Gražina tikisi čia ne tik naujų žinių, bet ir paguodžiančios bendrystės. Gydytoja nusiteikusi pasidalinti savo žiniomis ir praktine patirtimi infekcinių susirgimų srityje – tokių ligų profilaktika ypač aktuali vyresniame amžiuje.

Aktyvus senjorų susidomėjimas Universitetu – puikus įrodymas, kad mokytis ir siekti žinių, būti aktyviu visuomenės nariu niekada nevėlu, net ir sulaukus brandaus amžiaus. Tą patvirtino ir mūsų kalbinti senjorai. Antai Irina Romankova, buvusi ekonomistė, 15 metų turėjusi savo mažmeninės prekybos verslą, jau seniai domisi trečiojo amžiaus universitetų veikla. Domėtis vyresnio amžiaus žmonių turiningesniu gyvenimu ją paskatino skaudi mamos ir tetos, dviejų inteligenčių, sovietmečiu išėjusių į pensiją ir neradusių sau įdomios veiklos, patirtis. Todėl 63-jų metų sulaukusi p. Irina metė verslą ir nusprendė brandaus rudens metus skirti savišvietai, kelionėms, savanorystei. Savo siekius ji tikisi realizuoti Turizmo fakultete.

MČTAU lanko kelios dešimtys šeimų, o pirmąją priėmimo dieną sulaukėme dar vienos, Gražinos ir Vaciaus Mališauskų šeimos. P. Gražina keturis dešimtmečius mokė lietuvių kalbos J. Basanavičiaus gimnazijoje. Apie MČTAU jau prieš trejus metus sužinojo iš savo kolegės, bet tik sulaukusi 65-erių galėjo pati tapti šio Universiteto klausytoja. G. Mališauskienė pasirinko mokytis Kultūros ir Istorijos fakultetuose. Tuos pačius fakultetus pasirinko ir p. Vacius, buvęs VGTU dėstytojas. Šeima visą laiką aktyviai domėjosi kultūriniu gyvenimu, lankė spektaklius, domėjosi literatūros naujovėmis, todėl Universitete tikisi dar geriau patenkinti savo kultūrinius poreikius.

Į Universiteto gretas įsirašo vis daugiau vyrų. Tarp pirmųjų užsiregistravusių – Kazys Tracevskis, inžinierius-juristas, ilgus metus darbavęsis vidaus reikalų sistemoje. Buvęs vyresnysis komisaras, aktyviai dalyvaujantis Lietuvos Karališkosios bajorų sąjungos veikloje, pasirinko Informacinių technologijų fakultetą, taip pat susidomėjo Istorijos ir Kultūros fakultetų veikla. Naujasis klausytojas teigė atėjęs į Universitetą vedinas troškimo pažinti ir padaryti savo gyvenimą komfortiškesniu.

Nauji klausytojai dovanų gavo MČTAU Literatūros fakulteto išleistą poezijos rinktinę „Minties verpetuose“ bei kvietimus į mokslo metų pradžios šventę, kuri vyks spalio 2 d. Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose.

Universitete veikia trylika fakultetų, kuriuose galima patenkinti pačius įvairiausius poreikius – daugiau sužinoti apie senovės ir Lietuvos istoriją, geriau orientuotis politiniame gyvenime, geriau pažinti savo krašto kultūrą, etnografinį paveldą, tradicijas, išmokti tausoti ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą, patogiai susitvarkyti savo buitį, pagilinti kompiuterinio raštingumo ar užsienio kalbų žinias. Kūrybinių gebėjimų turintys senjorai gali išbandyti save literatūroje, kurti tautodailės darbus, išreikšti save net penkiuose universiteto meniniuose kolektyvuose.

Kultūros fakultete šiais mokslo metais įkuriama nauja Menų istorijos katedra, kurioje per septynerius mokslo metus klausytojai susipažins su architektūros, muzikos, dailės, operos ir baleto, teatro, fotografijos, kino, taikomosios dailės istorija bei dalyvaus edukacinėse ekskursijose, susipažįstant su teoriniuose užsiėmimuose išstudijuotais kiekvienos meno rūšies objektais. Paskaitas skaitys VDA ir VGTU profesoriai, doktorantai, specialistai.

Sėkmingai veikia Knygų klubas, Diskusijų klubas Politikos, ekonomikos ir teisės fakultete, Atminties klubas, kurio nariai savanoriauja Rasų kapinėse. Kiekvienas naujai įstojęs klausytojas tikrai ras ką pasirinkti.

Naujieji klausytojai 2018-2019 mokslo metais turės galimybę ne tik klausytis įvairiausių paskaitų, susitikti su įdomiais žmonėmis, keliauti, sportuoti, lankyti parodas, bet ir dalyvauti įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose. Spalio mėnesį bus surengta konferencija „Kas sveikas, tas ir jaunas“, skirta Vydūno 150-osioms gimimo metinėms. Lapkričio mėnesį vyks tarptautinis senjorų chorų ir ansamblių festivalis.

Kviečiame visus aktyvius, žingeidžius, kūrybiškus senjorus jungtis prie mūsų. Jūsų laukia daug naujų veiklų, įdomios patirties ir nepakartojamų įspūdžių.

Naujų klausytojų lauksime iki rugsėjo 28 d. http://www.mctau.lt/informacija-klausytojui 

Jadvyga Miniotaitė

Vidos Rogalskienės nuotraukos Medardo Čoboto TAU facebook