Gegužės 25 d. MČTAU ir Tarptautinė socialinė akademija Lietuvos Respublikos Seime surengė konferenciją „Medardas Čobotas ir senjorų švietimas Lietuvoje“. Konferencija skirta pagerbti Trečiojo amžiaus universiteto įkūrėjo dr. Medardo Čoboto atminimą jo 90-ųjų gimimo metinių proga. Konferencijos globėja Aušra Papirtienė, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė.

Konferencijoje dalyvavo Nacionalinės TAU asociacijos nariai – MČTAU, Alytaus, Kauno, Kelmės, Prienų, Varėnos, Telšių, Molėtų TAU vadovai ir atstovai.

Konferencija prasidėjo MČTAU sukurto filmo (autoriai – Vytautas Vasiliauskas ir doc. Vida Kniūraitė), skirto M. Čoboto 90-mečiui, peržiūra.

Stasys Kašauskas, Signatarų klubo kancleris, savo pranešime „Medardas Čobotas – signataras ir jo vaidmuo mūsų valstybei“ pasidalijo prisiminimais apie M. Čobotą, kaip išmintingą politiką, ne tik padėjusį savo parašą po Nepriklausomybės paskelbimo aktu, bet ir kaip santarvės tarp skirtingų tautybių ir skirtingų pažiūrų žmonių skleidėją, kaip dvasios aristokratą, tikrą inteligentą. „Jei tokių žmonių kaip Medardas būtų daugiau, pasaulis būtų gražesnis“, – kalbėjo Signataras.

Savo prisiminimais apie M. Čobotą šeimoje – kaip tėvą, vyrą, senelį, pasidalijo Signataro sūnus, taip pat medikas Viktoras Čobotas. Jis patikino, kad Medardo Čoboto atminimas šeimos rate saugomas ir gerbiamas.

Gydytoja Irena Jonkuvienė, MČTAU Tautodailės fakulteto dekanė, M. Čoboto kolegė ir gerontologijos srityje, ir Trečiojo amžiaus universitete, pasidalijo prisiminimais apie jį kaip apie mokslininką, puikiai supratusį senų žmonių sveikatos problemas, jų gydymo ypatumus ir siekusį pagerinti seno žmogaus gyvenimo kokybę.

Prof. Vidmantas Alekna savo pranešime „M. Čoboto mokslininko idėjos gyvos ir šiandien“ kalbėjo apie sunkų geriatro praktinį darbą, apie mokslinę veiklą ir gyvenimą, paskirtą senyvo žmogaus problemoms, ilgaamžių gyvenimo tyrimams. Profesorius aktyviai dalyvavo kartu su M. Čobotu kuriant Trečiojo amžiaus universitetą.

Prof. Petronėlė Nijolė Večkienė, Kauno TAU direktorė, perskaitė mokslinį pranešimą „TAU misija žmogaus gyvenimo kokybei“, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Albinas Kalvaitis pasidalijo mintimis apie žmogaus mokymosi visą gyvenimą įtaką Lietuvos ateičiai. Nacionalinės TAU asociacijos vicepirmininkė Regina Dovidavičiūtė apžvelgė Asociacijos kūrimosi istoriją, veiklos rezultatus ir problemas.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis ministro vardu įteikė MČTAU rektorei dr. Zitai Žebrauskienei „Gerumo žvaigždę“ – aukščiausią šios ministerijos apdovanojimą. „Savo pavyzdžiu ir darbu Trečiojo amžiaus universitete p. Zita pažadina senjorų smalsumą, skatina domėtis naujausiais mokslo pasiekimais ir dalyvauti bendruomenės gyvenime. Ačiū p. Zitai už ilgametį darbą, energiją, jaunatviško ir aktyvaus Lietuvos senjoro gyvenimo būdo kūrimą“, – kalbėjo viceministras. Z. Žebrauskienei taip pat įteikta ir LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto padėka už neįkainojamą indėlį į suaugusiųjų švietimo sistemą.

Konferencijos rezultatus ir M. Čoboto idėjų senjorų švietime tolesnį plėtojimą apibendrino konferencijos iniciatorė, Tarptautinės socialinės akademijos vadovė, vieno pirmųjų Lietuvoje – Prienų TAU – įkūrėja Angelė Bajorienė.

Jadvyga Miniotaitė

Nuotraukos Vidos Rogalskienės

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis