2018 m. gegužės 11 d. prabangioje Nacionalinio dailės muziejaus salėje jaunatviškai skambiais balsais šalies TAU literatai skaitė savo kūrybos eiles. Į respublikinę poezijos šventę juos sukvietė MČTAU Literatūros fakultetas, vadovaujamas dekano Romualdo Šimkūno. Kūrėjus ir šiaip poezijos mylėtojus pasveikino Lietuvos edukologijos universiteto profesoriai Antanas Kiveris ir Rita Bieliauskienė, atlikę dvasią iki padangių pakeliantį muzikinį kūrinį. Kaip visada svarų padrąsinantį žodį tarė MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė.

Fakulteto seniūnė Irena Liužinienė griežtai rikiavo poetus: vienas MČTAU klausytojas, vienas – svečias ar viešnia.

Pavargusius jaudintis poetus ir klausytojus pertraukos metu atgaivino Meninės saviraiškos fakulteto dekanės Izabelės Janinos Bražiūnienės atlikta puiki daina „Pušų viršūnėse naktis sustojo“ Janinos Degutytės žodžiais.

Ne vienos akys sudrėko iš džiaugsmo ir pasigėrėjimo, kai Zarasų TAU direktorė Nadiežda Matušova MČTAU rektorei įteikė dovaną – Zarasų skautų Lietuvos ir Latvijos pasienyje rastą dalelę baliono su pritvirtinta kartono kortele. Pagal tekstą kortelėje, kuriuo senjorai prašė Dievą saugoti Lietuvą, nustatyta, jog tai vienas balionų, kurių visą šimtą paleido MČTAU klausytojai, vasario 15 d. susirinkę sostinės Lukiškių aikštėje valstybės 100-mečio proga.

Į kvietimą dalyvauti renginyje atsiliepė Kaišiadorių, Raseinių, Telšių, Zarasų, Trakų, Klaipėdos, Elektrėnų literatai, atvyko 22 svečiai. Šį būrį pagausino LEU dėstytojai doc. Žydronė Kolevinskienė, prof. Dainius Vaitiekūnas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyr. specialistė Irena Ceinoriūtė. Skaitovai – devyni svečiai ir vienuolika savų – eilėmis ir prozos tekstais džiaugėsi Tėvynės jubiliejumi, jos laisve, reiškė meilės ir ištikimybės jai siekius.

Šventė praėjo greitai, bet šios dienos šviesa ilgai lydės senjorus ir nušvies jų tolesnės kūrybos kelius.

Renginio nuotraukos Medardo Čoboto TAU facebook

MČTAU informacija

Mus rasite

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Pamėnkalnio g. 15, 10 kab.
01114 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. (8 5) 260 8310

www.mctau.lt

El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Žemėlapis

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas
Pamėnkalnio g. 15, 01114 Vilnius
Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT 457290000001700205

REKTORĖ:
dr. Zita Žebrauskienė
Mob. 8 616 51 274
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

REKTORĖS PADĖJĖJA:
Vida Jarašiūnienė
Mob. 8 626 15 686
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.