Be šiuolaikinių technologijų, o ypač be mobiliųjų programų, kurias turi išmanieji telefonai, neapsieina jau ne tik jauni, bet ir vyresnio amžiaus žmonės. Tik vyresnieji dažnai nežino visų galimybių, kurias gali suteikti išmaniosios technologijos. Mykolo Romerio universitetas (MRU), su kuriuo MČTAU Kultūros fakultetą sieja glaudūs partnerystės ryšiai, pakvietė senjorus dalyvauti tarptautiniame projekte LoGaSET ir pakelti savo kompetenciją šiuolaikinių technologijų srityje, t. y. išmokti naudotis mobiliosiomis išmaniųjų telefonų programomis.

Projektas LoGaSET – vietos nustatymu grįstas žaidimas, kaip šiuolaikinis, originalus ir novatoriškas senjorų mokymo(si) metodas (2017-1-PL01-KA204-038869), pradėtas vykdyti 2017 m. lapkričio mėnesį. Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir Socialinio darbo instituto dėstytojos Valdonė Indrašienė, Irena Žemaitaitytė, Agata Katkonienė, Asta Januškevičiūtė po LoGaSET projekto partnerių susitikimo Londone, jau pradeda įgyvendinti pagrindinę projekto veiklą – senjorų mokymus.

Projektas LoGaSET numato teikti senjorams patrauklesnes programas, atitinkančias jų poreikius ir lūkesčius. Dalyviai, įtraukti į vietos nustatymu grįstą žaidimą, turi būti geros sveikatos, galintys nueiti iki 1,5 km. Senjorai privalo turėti išmanųjį telefoną arba iPhone su interneto prieiga ir gebėti jais naudotis.

Projekto dalyviai išmoks atsisiųsti skirtingas programas, naudojantis Google play ar Apps parduotuve; galės nemokamai bendrauti naudodamiesi WhatsApp programa; išmoks naudotis QR kodais, kurie padės rasti daugiau informacijos apie produktą ar paslaugą; išmoks fotografuoti, filmuoti ir dalintis vaizdais WhatsApp programa; išmoks išversti informaciją iš užsienio kalbos į savo gimtąją kalbą, naudojantis Google Translator programa; pasimokys rasti tikslią informaciją apie lankytinas vietas, viešojo transporto tvarkaraštį ir maršrutus, naudojantis Navigator ir Google Maps programomis.

Projekto koordinatorius – Fondas Pro Scientia Publica (Lenkija). Projekto partneriai: Kairos Europe Ldd (Jungtinė Karalystė), Mykolo Romerio universitetas (Lietuva), Trnavos Šv. Kirilo ir Metodijaus universitetas (Slovakija).

Projekto mokymuose, kurie jau prasideda 2018 m. balandžio mėnesį Mykolo Romerio universitete, dalyvauja asmenys, kurie yra 60 metų amžiaus ir vyresni, fiziškai aktyvūs, turi išmanųjį telefoną su interneto prieiga.

Daugiau informacijos apie projektą:

www.logaset.eu

https://www.facebook.com/LoGaSET/

pdf icon 32 LoGaSET naujienlaiškis

pdf icon 32 LoGaSET brošiūra

MČTAU ir MRU informacija

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis