Saulėtą liepos 28-osios popietę Lietuvos edukologijos universiteto rūmuose susitiko Medardo Čoboto ir Italijos – UNITRE Sambuca di Sicilia – trečiojo amžiaus universitetų senjorai. Gausią svečių grupę pasitiko rankdarbių ir papuošalų parodėlę surengusios MČTAU Tautodailės fakulteto auksarankės, pasidabinusios tautiniais kostiumais, kurie sulaukė didžiulio siciliečių susidomėjimo. Svečius lydėjo ir padėjo susikalbėti Italijos-Lietuvos prekybos rūmų prezidentė dr. Ieva Gaižutytė. Lietuvoje svečiavosi ir Italijos-Lietuvos prekybos rūmų generalinis sekretorius advokatas Ugo Meucci.

MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė papasakojo apie trečiojo amžiaus universiteto įkūrėją dr. Medardą Čobotą, jo įgyvendintas idėjas, praturtinusias vyresnio amžiaus žmonių gyvenimą, supažindino svečius su MČTAU veikla, darbo formomis ir metodais, pasidžiaugė, kad ir lietuvių, ir italų senjorus į trečiojo amžiaus universitetus subūrė tie patys siekiai – žinių troškimas, noras bendrauti, būti reikalingiems, atrasti ir išreikšti save. Rektorė pristatė svečiams renginyje dalyvavusius dekanus, kitus rektorato narius. Prorektorė Aldona Rėksnienė papasakojo apie tarptautinius MČTAU ryšius ir perspektyvas juos plėtoti.

UNITRE Sambuca di Sicilia atstovaujantis Sambuca miesto meras Leo Ciaccio perdavė šio universiteto rektoriaus prof. Giovanni Tirone linkėjimus, padėkojo už malonų priėmimą, papasakojo apie Sicilijos trečiojo amžiaus universitetų, kuriuose mokosi per 20 tūkst. senjorų, veiklą, pasidžiaugė, jog garbus amžius – ne kliūtis siekti žinių, bendrauti ir bendradarbiauti.

Sambuca miesto vicemeras Pippo Oddo pristatė šio miesto trečiojo amžiaus universiteto, kuriame mokosi 50 senjorų, veiklą bei aktyviausius šioje veikloje dalyvaujančius senjorus, papasakojo apie savivaldybės teikiamą paramą universitetui. Universiteto programos sudarytos trejiems metams, ir šį kursą išklausę klausytojai gauna sertifikatą. Kasmet gilesnėms studijoms dar pasirenkamos papildomos temos – sveikatos, šeimos ir kt., paskaitų skaityti atvyksta lektoriai iš Palermo, įgyvendinamos įvairios kultūrinės programos.

Sambuca meras Leo Ciaccio, apjuostas lietuviška tautine juosta, ir MČTAU rektorė Zita Žebrauskienė pasirašė abiejų universitetų bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią numatoma plėtoti ir įgyvendinti įvairias senjorų veiklas meno, mokslo, kultūros bei suaugusiųjų švietimo srityse, keistis patirtimi organizuojant įvairias konferencijas sveikatos, senjorų gyvenimo kokybės gerinimo klausimais, pagal galimybes keistis lektoriais, meno kolektyvais bei parodomis.

Po sutarties pasirašymo abiejų universitetų atstovai pasikeitė dovanomis ir suvenyrais. MČTAU dovana svečiams – MČTAU Meninės saviraiškos fakulteto parengta šokių ir dainų pynė. Kalbos barjeras nesutrukdė nuoširdžiai bendrauti – svečiai kartu su MČTAU šokėjomis sukosi samba ritmu, fotografavosi, skanavo lietuviško šakočio, vaišino itališka kava ir vynu.

Po susitikimo svečiai aplankė Botanikos sodą Kairėnuose. Čia jie įteikė gražią dovaną – vynuogės Nero d'Avola („Avolos juodoji“) sodinuką. Iš šių populiariausių Belica slėnyje auginamų vynuogių spaudžiamas raudonasis vynas. Tikimės, kad siciliečių dovana džiugins Kairėnų botanikos sodo lankytojus.

Taip pat tikimės, kad draugystė, užsimezgusi tarp Sicilijos ir Lietuvos senjorų, peraugs į gražų ir prasmingą bendradarbiavimą, leidžiantį pažinti abiejų tautų kultūrą, tradicijas, žmones bei dalintis atradimo džiaugsmu.

Tai jau ne pirma MČTAU senjorų pažintis su Italijos senjorais. 2012-2014 metais vykdyto tarptautinio Grundtvig projekto metu MČTAU savanoriai svečiavosi Ferraroje, o grupė italų savanorių turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos gamta, kultūra, tradicijomis ir papročiais.

Nuotraukos MČTAU facebook

Jadvyga Miniotaitė