Vasario 2 d. Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto atstovai buvo pakviesti dalyvauti Signatarų namuose vykusiame knygos apie Medardą Čobotą pristatyme. Tai knyga iš serijos „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“, skirta išėjusiems į amžinybę Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarams atminti (knygos autorė – Gražina Dagytė). Šioje knygoje atskleidžiamas mediko ir politiko dr. M. Čoboto gyvenimo kelias. 1990 m. kovo 2 d. jis buvo išrinktas į LTSR Aukščiausiąją Tarybą ir 1990 m. kovo 11-ąją balsavo dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

Reikšmingą vietą šioje knygoje užima skyrius apie Signatarą kaip Trečiojo amžiaus universiteto įkūrėją. Apie tokios mokslo įstaigos vyresniems žmonėms steigimą M. Čobotas svajojo dar sovietiniais metais, bet, tuometinių pareigūnų manymu, suaugusiesiems šviesti užtenka liaudies universitetų. Tačiau M. Čobotas buvo įsitikinęs, jog nauja mokymo forma padės daugybei Lietuvos senjorų pirma laiko nepasiduoti senatvei. Jis nesunkiai rado bendraminčių, ir Trečiojo amžiaus universitetai nuo 1995 metų kasmet duris atverdavo vis kituose Lietuvos miestuose. Vienas pirmųjų – 1995 m. birželio 15 d. įkurtas trečiojo amžiaus universitetas Vilniuje, pats mylimiausias M. Čoboto kūdikis, kuris 2009 m. rugpjūčio 30 d., po Signataro mirties, pavadintas jo vardu. Knygoje prisiminimais apie M. Čoboto didžiausios gyvenimo svajonės išsipildymą dalijasi jo kolegė ir bičiulė dr. prof. Birutė Gaigalienė, kartu su Signataru aktyviai dalyvavusi kuriant trečiojo amžiaus universitetą.

Knygos apie M. Čobotą pristatymo renginį vedė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė. Ji gausiai susirinkusiems Signatarams, M. Čoboto šeimos nariams, bičiuliams ir jo vardo trečiojo amžiaus universiteto atstovams papasakojo apie Signataro šeimą, jo nueitą gydytojo, mokslininko kelią ir reikšmingus žingsnius Sąjūdžio veikloje, apie jo, kaip Aukščiausiosios tarybos deputato ir LR Seimo nario nuveiktus darbus. Renginyje prisiminimais apie M. Čobotą – kaip kolegą, bendražygį ir knygos autorės G. Dagytės, žodžiais „patį žmogiškiausią žmogų“ pasidalijo prof. Algirdas Venalis, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centro direktorius, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Zbignevas Balcevičius ir Česlavas Okinčicas, buvęs Vilniaus m. savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Kęstutis Turonis.

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė pasidalijo prisiminimais, kartu su Signataru kuriant trečiojo amžiaus univeritetą bei vėliau plėtojant jo veiklą: „Medardas Čobotas pats sau sukūrė gyvą paminklą – trečiojo amžiaus universitetą, kuris sėkmingai gyvuoja ir padeda daugeliui senyvo amžiaus žmonių gyventi įdomų ir prasmingą gyvenimą. Jo vardo universitete veikia 13 fakultetų, kuriuose mokosi per 2 tūkst. klausytojų. Savo veikloje mes iki šiol vadovaujamės M. Čoboto priesakais: „Senatvė ne liga; jaunas esi, kol gali mokytis; graži harmoninga senatvė neateina savaime – reikia jai rimtai ruoštis, reikia ją susikurti!“.

Knygos autorė G. Dagytė papasakojo, kaip rinko medžiagą apie Signatarą – jautrų, dorą, patikimą žmogų, išmintingą gydytoją, kruopštų mokslininką, Lietuvos politiką, patriotą.

Jadvyga Miniotaitė