Jau tradicija tapo MČTAU Turizmo fakulteto prieškalėdinės išvykos į Kauną. Gruodžio 20 d. rytą nuo Lukiškių aikštės Kauno link išvyko trys pilni autobusai fakulteto dekanės Teodoros Dilkienės vadovaujamų senjorų – jų susirinko per 200. Kartu keliavo ir MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė. Turizmo fakulteto klausytojai dalyvavo Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vykusioje konferencijoje „Kaunas besikeičiančių vertybių kontekste“, kurią MČTAU surengė kartu su Kauno TAU ir Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA).

Konferencijos dalyviai susipažino su Vytauto Didžiojo universitetu, kuriame galima mokytis net 31 skirtingos kalbos ir rinktis iš 29 bakalauro ir magistrantūros studijų programų anglų kalba, sužinojo apie universiteto projektą „Pasaulio lietuvių universitetas“, kuris buria lietuvių diasporą, skatina išeivijos ir Lietuvių mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą akademiniuose bei kultūros projektuose, išgirdo apie Letonikos centro veiklą.

Senjorai buvo supažindinti su šių metų spalio mėnesį atidaryto VDU Daugiafunkcinio mokslo ir studijų centro, kuriame įsikūrę Humanitarinių bei Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetai, Inovatyvių studijų institutas, veikla. Po konferencijos turėjome galimybę apžiūrėti šį modernų architektės Gražinos Janulytės-Bernotienės suprojektuotą 7800 kv. m. pastatą. Apžiūrėjome per visą pastato aukštį suprojektuotą erdvią biblioteką-skaityklą, per stiklines sienas ir nuo šio pastato terasų pasigrožėjome atsiveriančia Kauno panorama.

Turėjome išskirtinę galimybę susipažinti su Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejumi. Tai pirmoji Lietuvoje ir trečioji Europoje (po Vaclovo Havelo prezidentinės bibliotekos Prahoje ir Michailo Saakašvilio bibliotekos Tbilisyje) tokio profilio biblioteka. Iš šios bibliotekos direktoriaus dr. Arūno Antanaičio sužinojome, kad prezidentinės bibliotekos koncepcijos autorius yra JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas, siekęs, jog dažniausiai dingdavę politikų archyvai būtų saugomi vienoje vietoje. Jo vardo biblioteka atidaryta 1939 m., šiuo metu prezidentinių bibliotekų JAV yra per 20. Kaune veikiančioje prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje eksponuojamos V. Adamkaus garbės daktaro togos iš 20-ties pasaulio universitetų, saugomi jam įteikti valstybiniai apdovanojimai, dokumentai, knygos, nuotraukos, meno kūriniai.

Po konferencijos, lydimi Kauno TAU senjorų, užsukome į 1925-1928 m. pastatytus Lietuvos banko rūmus (architektas Mykolas Songaila), kur pajautėme didingą Lietuvos senosios bankininkystės dvasią, žvilgtelėjome į vieną išskirtiniausių tarpukario architektūros objektų – Kauno centrinį paštą. Temstant pasižvalgėme po šventinį Kauną, nuo Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčios stogo, lydimi jėzuito kunigo Kazimiero Ambraso, pasigrožėjome Kalėdų egle ir miesto vakarine panorama. Kunigas daugelį metų buvo MČTAU senjorų piligriminių kelionių dvasinis vadovas, yra parašęs nemažai knygų, todėl buvo ypač malonu su juo vėl susitikti. Radome laiko ir susikaupimo bei apmąstymų valandėlei didingoje Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje.

Turizmo fakulteto dekanė Teodora Dilkienė, visų kelionės dalyvių vardu dėkodama Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Sigitui Šliažui, VDU rektoriui prof. dr. Juozui Augučiui, VDU daugiafunkcinio mokslo ir studijų centro, Letonikos centro vadovui prof. dr. Alvydui Butkui, VDU profesorei, Kauno TAU direktorei dr. Nijolei Večkienei, VDU daugiafunkcinio centro puikiam gidui Ramūnui, VDU Marketingo ir komunikacijos tarnybos atsakingajai darbuotojai Gintarei Labotakytei, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus direktoriui dr. Arūnui Antanaičiui, LUMA prezidentei Daliai Poškienei – šio gražaus renginio sumanytojai, folkloro ansamblio „Brydė“ dalyviams bei kitiems šio renginio organizatoriams, pasidžiaugė, jog ši informatyvi konferencija ir spalvingi pasižvalgymai po prieškalėdinį Kauną buvo labai vertingų teorinių žinių ir praktinio pažinimo studijos, kurios padėjo mums, trečiojo amžiaus universiteto senjorams, pažinti ir atrasti naujus pasaulius, naujus draugus, o kartais ir save.

MČTAU informacija

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

NAUJI KLAUSYTOJAI Į MČTAU PRIIMAMI IKI RUGSĖJO 30 D. DAUGIAU SVETAINĖS SKYRIUJE „INFORMACIJA“