Gegužės 5 d. MČTAU senjorai gausiai susirinko į 20-mečiui skirto filmo, ką tik išleisto Almanacho ir vaidybos studijos premjerinio spektaklio „Miestas” sutiktuves.

Šventiniame renginyje dalyvavo LR Seimo narė Dalia Teišerskytė, kuri nuoširdžiai pasidžiaugė prasmingais senjorų darbais ir gražia bendryste, pasveikino 20-mečio proga ir palinkėjo senjorams pavasariškos nuotaikos ir naujų laimėjimų.

Renginį kaip visuomet vedė MČTAU prorektorė Aldona Rėksnienė, nepakartojama žodžio meistrė ir puiki oratorė.

Iškilmingas renginys prasidėjo jaunos režisierės Giedrės Daugirdaitės sukurtu filmu apie MČTAU. Nuskambėjus mūsų moterų choro „Varsa” atliekamam senjorų himnui, ekrane pasirodo viena iš TAU įkūrėjų, ilgametė Sveikatos fakulteto dekanė, šviesios atminties dr. Birutė Gaigalienė, iš kurios lūpų išgirstame apie šios garbingos institucijos pradžių pradžią. Režisierė surado ir į filmą įkomponavo archyvinius kadrus apie Trečiojo amžiaus universiteto įkūrėją, šviesios atminties dr. Medardą Čobotą. Apie Universiteto per dvidešimtmetį nuveiktus darbus pasakoja dabartinė MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė. Šiame filme matėme kadrus iš paskaitų, iš kelionių, iš mūsų rektorato posėdžių. Režisierė ilgą laiką fiksavo įdomiausias MČTAU veiklos akimirkas, žmones ir iš daugybės kadrų sukūrė filmą, kuris įdomus ir prasmingas mums visiems, nes išsaugos dalelę mūsų  pačių kuriamos istorijos.

Pagaliau sulaukėme MČTAU dvidešimtmečiui skirto reprezentacinio Almanacho, kurį gražiai išleido leidykla „Diemedis”. Rektorė Z. Žebrauskienė nepagailėjo padėkos žodžių ir gėlių žmonėms, kurie į šį leidinį įdėjo daug darbo ir širdies. Leidinio sumanytoja, sudarytoja ir daugelio straipsnių bei interviu autorė – Jadvyga Miniotaitė. Jai kūrybiškai talkino žurnalistė Danutė Kurmilavičiūtė, kuri pakalbino ne vieną dekaną, seniūną ar klausytoją. Iš kelių tūkstančių nuotraukų pačias įdomiausias, beveik 200 nuotraukų atrinko Vida Rogalskienė. Almanachą labai reikliai recenzavo ir daug vertingų pastabų suteikė prorektorė Aldona Rėksnienė. Naudingų patarimų sulaukėme iš Kęstučio Rogalskio, kuris rengiamą spaudai kūrinį perskaitė ne vieną kartą. Almanachą lengva skaityti – tai patyrusios kalbos redaktorės Danguolės Vanagaitės nuopelnas. Už spaudos kokybę esame dėkingi leidyklos „Diemedis” vadovui Danui Kaukėnui.

Renginio viešnia – Prienų TAU įkūrėja Angelė Bajorienė, artimai bendradarbiavusi su M. Čobotu, pasidalijo savo prisiminimais apie pirmojo, TAU dešimtmečiui skirto, Almanacho kūrimą, aptarė amžėjančio žmogaus integravimosi į socialinį gyvenimą aspektus.

Senjorų auditorija labai šiltai sutiko vaidybos studijos, kuriai vadovauja režisierius Kęstutis Česnaitis, pirmąjį spektaklį-mitą „Miestas”. Net neįsivaizdavome, kad turime tiek daug artistinių gebėjimų turinčių mūsų klausytojų.

Mūsų viešnia – asociacijos „Langas į ateitį” prezidentė Loreta Križinauskienė pakvietė senjorus į renginį „Europos e. dalyvavimo diena“, kurio metu bus suteikta galimybė praktiškai išbandyti elektronines dalyvavimo politikoje priemones – tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos! Renginys vyks naujojoje Vilniaus miesto savivaldybės Centrinėje bibliotekoje, kuri neseniai atvėrė duris Žirmūnuose.

Po renginio prie scenos nusidriekė ilgiausia eilė – kiekvienas, įsigijęs Almanachą, norėjo gauti rektorės, prorektorės ar sudarytojų autografus.

Jadvyga Miniotaitė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

NUO KOVO 16 IKI BALANDŽIO 13 D. LAIKINAI SUSTABDOMA MČTAU  VEIKLA