Nušurmuliavo vienas gražiausių, prasmingiausių MČTAU pavasario renginių – iškilmingas Universiteto 20-mečio minėjimas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Ši muzikos šventovė turbūt niekad nebuvo regėjusi tiek daug garbaus amžiaus ir taip jaunatviškai švytinčių žmonių. Šventei ilgai ruoštasi, patirta daug jaudulio ir nerimo, bei šis nuostabus renginys mus dar labiau sutelkė, pakylėjo, įprasmino mūsų bendruomenės nueitą ieškojimų, atradimų, nuoširdžios bendrystės kelią.
 
Nuskambėjus iškilmingiems vargonų akordams šventei toliau diriguoja mūsų elegantiškoji „etatinė“ renginių vedėja, prorektorė Aldona Rėksnienė. Greta jos scenoje – rektorė dr. Zita Žebrauskienė ir prorektorius Romanas Paulauskas. Klausytis ilgų ir nuobodžių pranešimų nereikėjo. Rektorės padėkos žodis buvo trumpas, bet nuoširdus. Pirmiausia pagerbtas Amžinybėn iškeliavusių mūsų bendruomenės narių – dr. Medardo Čoboto, Danutės Papeikienės, dr. Birutės Gaigalienės, Adelės Petrošiūtės, Mildos Šiugždienės, Aldonos Kasperskienės, dr. Vandos Brimienės atminimas. Po to į sceną pakviesti ir garbingomis regalijomis apdovanoti labiausiai Universitetui nusipelnę žmonės: Garbės dekanės – Adona Jagminienė ir Marija Michaleva, Garbės lektoriai – Dovilė Jankauskienė, dr. Edita Janulionytė, dr. Genovaitė Jusaitienė, dr. Vida Kniūraitė, Danutė Matulienė, Rimantas Matulis, dr. Rima Ruzgienė, Leopoldas Stanevičius, Garbės nariai – Irena Beinortienė, Zenona Bružienė, Lina Dilbienė, dr. Ona Gasparavičiūtė, Matilda Jucienė, Genovaitė Lasauskienė, Birutė Mickevičienė, Palma Milašiūnienė, Alfredas Naktinis, Aldona Rainienė, Povilas Sidaravičius, Zita Šaltmerienė, dr. Romualdas Šimkūnas, Stasė Vilienė.
 
Rektorato padėkos raštais apdovanoti visi MČTAU dekanai – Liucija Pranckevičienė, Kęstutis Rogalskis, Aldona Mikulionienė, Kazimieras Miškinis, Lilijana Zarankienė, Olga Didžiokienė, Laimutis Didžiokas, Elena Sakavickienė, Irena Jonkuvienė, Teodora Dilkienė, Kristina Kaveckaitė. Keturiems rektorato nariams – Irenai Jonkuvienei, Aldonai Mikulionienei, Jadvygai Miniotaitei ir Vidai Rogalskienei įteikti Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštai. Šie visi žmonės visuomeninei savanoriškai veiklai atiduoda daug laiko ir energijos, tad iš tiesų nusipelnė padėkos žodžių.
 
Gal ne taip ir svarbu, kad pagerbti mūsų nesurado laiko valdžios institucijų vadovai. Jų atsiųsti ar per įgaliotinius perduoti formalūs sveikinimai mūsų širdžių nesušildė. Užtat kuo širdingiausiai dėkojame tiems, kurie mus nuolat remia, palaiko, kurie rado galimybių apsilankyti ir mūsų šventėje. Lenkiame galvas savo Garbės mecenatams – Lietuvos edukologijos universiteto rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui ir Technikos bibliotekos direktoriui Kaziui Mackevičiui. Be jų mūsų veikla būtų neįmanoma – tiesiog neturėtume kur susiburti. Visuomet malonu sulaukti garbios viešnios – LR Seimo narės Dalios Teišerskytės ir išgirsti jos nuoširdžius linkėjimus. Lietingą dieną sužvarbusius senjorus sušildė dvasingi kunigo Ričardo Doveikos žodžiai, jo įvertinimas, kad turime drąsos mokytis, kad gebame mylėti gyvenimą ir žmones už nieką, bet pačia tikriausia meile. MČTAU įkūrėjo dr. Medardo Čoboto sūnaus Viktoro pavadinti „čobotukais“ ir viena bendra šeima, iš tikrųjų tokie ir pasijautėme.
 
Už gražius, nuoširdžius sveikinimo žodžius dėkojame vienam TAU steigėjų gerontologui Vidmantui Aleknai, Botanikos sodo direktoriui dr. Audriui Skridailai, „Bočių“ sąjungos pirmininkui dr. Petrui Ruzgui, Taikos vėliavos komiteto pirmininkei dr. Auksei Narvilienei, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovei Irenai Ceinoriūtei bei kitiems svečiams.
 
Kuo nuoširdžiausiai dėkojame iš visų Lietuvos kampelių mūsų pasveikinti atvykusiems Trečiojo amžiaus universitetų atstovams, dėkojame visiems, atsiuntusiems elektroninius sveikinimus.
 
Dėkojame LTV laidos „Laba diena, Lietuva“ prodiuseriui ir vedėjui Jurui Jankevičiui, sugebėjusiam tiesiai iš studijos susiekti ir tiesioginiame eteryje pakalbinti MČTAU rektorę Z. Žebrauskienę. Nenuilstančiai, visur suspėjančiai, visas jėgas ir visa širdį Universiteto studentams atiduodančiai rektorei – kuo nuoširdžiausia ir mūsų visų PADĖKA ir PAGARBA.
 
Šilčiausius padėkos žodžius skiriame Lietuvos nacionalinei filharmonijai, taip svetingai mus priėmusiai ir padovanojusiai tokį nuostabų koncertą. Dėkojame atlikėjams – Lietuvos kameriniam orkestrui ir merginų chorui „Liepaitės“, metaforiška muzikine kalba papasakojusiems apie keturias stichijas.
 
Tikimės, kad pakili, šventiška nuotaika mūsų širdyse dar ilgai neišblės, o kunigo R. Doveikos palinkėta Aukščiausiojo globa ir malonė lydės mus likusiame gyvenimo kelyje.
 
Jadvyga Miniotaitė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis