Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas apdovanotas Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos (LSŠA) projektų konkurso „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“ diplomu. Šis apdovanojimas suteiktas už nuoširdžią ilgametę MČTAU veiklą ir senjorų įtraukimą į aktyvų mokymąsi. Konkursui buvo pateiktas MČTAU 20-mečio proga sukurtas filmas apie universiteto veiklą bei šia proga išleistas almanachas, nes jie geriausiai atspindi aktyvų senjorų mokymąsi, jų socialinį bendravimą, gebėjimų vystymą ir jų pritaikymą kasdieniniame gyvenime. Konkurso rengėjų nuomone, ir filmas, ir almanachas geriausiai atitiko konkurso sąlygas, nes tai mūsų, senjorų, aktyvaus, prasmingo gyvenimo atspindys, akstinas, kuris galėtų paskatinti ir kitus vyresnio amžiaus žmones pasekti mūsų pavyzdžiu.
 
Apdovanojimas buvo įteiktas MČTAU rektorei dr. Zitai Žebrauskienei lapkričio 13 d. Telšiuose vykusioje Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“ atidarymo konferencijoje, į kurią buvo pakviesti ir mūsų universiteto atstovai. Diplomą įteikė LSŠA prezidentė Vilija Lukošiūnienė.
 
Dėmesį suaugusiųjų švietimui ir trečiojo amžiaus universitetams išreiškė konferencijoje dalyvavusi Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, Seimo atstovas, Telšių meras. Turėjome puikią progą išgirsti nepaprastai gilų, prasmingą, dvasingą kanauninko, Telšių kunigų seminarijos prefekto Andrėjaus Sabaliausko pranešimą „Nuolatinis mokymasis – tai vienas kelių į gyvenimo įprasminimą, vidinį džiaugsmą ir pilnatviškumą... Amžių gyveni – amžių mokaisi“. Kanauninkas pažadėjo apsilankyti ir mūsų universitete.
 
Susipažinome su besimokančiųjų sėkmės istorijomis. Vieną jų paporino mūsų kolegė – Telšių TAU rektorė Regina Chmieliauskienė. Dalyvavome aktyvaus mokymosi dirbtuvėse, kur studijavome verslumo pagrindus, šeimos vertybes, kultūros pažinimą, sveiką gyvenseną.
 
Suaugusiųjų švietimo savaitė vyks lapkričio 16-22 d. Joje aktyviai dalyvaus ir visi MČTAU fakultetai. Turizmo fakultetas lapkričio 17-18 d. rengia konferenciją „Rytų Lietuvos studijos“, kurioje susipažins su šio regiono kraštovaizdžio išskirtinumu, gamtosaugos problemomis, etnokultūriniu, kulinariniu paveldu. Senjorai dalinsis kelionių po Rytų Lietuvą įspūdžiais, klausysis svečių saviveiklinės programos. Kultūros fakulteto klausytojai lankys muziejų parodas ir ekspozicijas, bažnyčias, vyks į kelionę „Literatūrinis Kaunas“, kurios metu susipažins su J. Tumo-Vaižganto memorialinio muziejaus, Maironio lietuvių literatūros muziejaus ekspozicijomis. Tęsiama Kultūros fakulteto etnokultūros studijų programa – per suaugusiųjų mokymosi savaitę programos dalyviai studijuos etnografinių regionų maistą ir mediciną. Tautodailės fakultete vyks paskaita „Delmonų gamybos pagrindai“. Sveikatos fakultete bus studijuojama širdies kraujagyslių ligų profilaktika, o Politologijos fakultete – Lietuvos ir JAV santykiai.
 
Jadvyga Miniotaitė