Dieną galima pradėti ir kitaip: dainomis ir eilėraščiais. Taip ir padarė Turizmo fakulteto (TF) klausytojai ketvirtadienio rytą susirinkę į susitikimą su poete, dainų tekstų ir muzikos kūrėja bei atlikėja Birute Kanevičiene. Autorės parengta literatūrinė muzikinė kompozicija „Korėta migla“ labai pritiko pavasarinei nuotaikai dėl baltai putojančio žydėjimo po skaidria dangaus mėlyne už universiteto langų. Tai labai tiko ir nusiteikiant rimtiems darbams, mat ketvirtadienį universitete buvo daug solidžių paskaitų ir užsiėmimų.

Pristatydamas kūrėją ir atlikėją Birutę Kanevičienę, TF dekanas Arvydas Ivaškevičius prisiminė Leonardo da Vinci, sakydamas, kad gali žmoguje tilpti daug talentų.

Iš nežinojimo į žinojimą per pajautimą. Taip keliavau, kad atsakyčiau į klausimus, jog suvokčiau esmę, kad surasčiau ramybę. Tos įžvalgos ir jutimai suskambėjo eilėraščiais ir dainomis“, - apie savo kūrybinius ieškojimus sakė B. Kanevičienė. Kūrybinį kelią ji pradėjo brandžiame amžiuje. Pirmoji jos eilėraščių, miniatiūrų ir dainų tekstų knyga „Atvertos langinės“ skaitytojus pasiekė 2016 metais, kartu buvo išleistas autorės įdainuotų dainų albumas „Laiškai tyloje“.

Kūrėją likimas apdovanojo ne tik gebėjimais, bet ir ypatinga biografija. Gimusi tėvelių tremties vietoje Baikalo ežero Olchono saloje, iš tremties atsivežė ne tik vaikystės prisiminimų, bet ir skaudžių artimųjų išgyvenimų. Jos giminės istorija atspindi ir daugelio mūsų tautiečių patirtis.

Mama – Jadvyga Leščinskaitė buvo neginkluoto pasipriešinimo laisvės kovų dalyvė, tėvelis – Jonas Stašaitis - poetas, Pasaulio tautų teisuolis, pogrindinės katalikiškosios spaudos leidėjas ir platintojas. Birutė parengė ir išleido Jono Stašaičio poezijos rinktinę „Žmogus opi planeta“. Tas darbas ir pastūmėjo savoms kūrybinėms paieškoms.

Dešimties metų kūrybinį kelią pažymi parėjusiais metais išleista poezijos rinktinė „Korėta migla“. Prieš tai dar buvo dvi miniatiūrų ir poezijos knygelės bei 50 eilėraščių rinkinys apie karą Ukrainoje „Apakimo spąstai“.

Rytmetyje B. Kanevičienės skaitomus eilėraščius keitė jos atliekamos dainos, atversdamos ne tik jos knygų puslapius. Autorės išgyvenimai posmuose atliepia bendražmogiškų poreikių esmę - užpildanti visą esybę meilė, gėris ir svajonės apie harmoniją su supančiu pasauliu: „… Sieloj skamba aidas mįslingų jausmų,/ Meilės dvelksmas paliečia dvasios gelmę,–/ Skriejam į aukštį šviesos troškimu.“ (B. Kanevičienė)

Renginio pabaigoje dalintasi knygomis su autografais, autorė mielai bendravo su klausytojais.

Turizmo fakulteto sumanymas pažinti kraštą per žmones, jų darbus, kūrybą pasiteisina.

Lilija Smalakienė

Vaclavo Svidinsko nuotraukos